• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Batch, czy warto?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
649 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2018 w Inne języki przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
Cześć wszystkim!

Aktualnie uczę się od dłuższego czasu C++, ale zaintrygował mnie również batch i z tego powodu mam do Was kilka pytań:

1. Czy według Was dobrą praktyką byłaby nauka dwóch języków na raz, czy raczej zostać tylko przy C++?

2. Czy opłaca się uczyć języka batch? Z tego co czytałem to daje on niewielkie możliwości.

3. To pytanie akurat trochę odbiegające od tematu. Czy warto powracać do języka C? Chodzi mi o to, czy ucząc się języka C++, będę potrzebował też znać starszą jego wersję, czyli C?

 

Pozdrawiam!

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Witam,

1. Możesz spokojnie uczyć się go z C++ jednocześnie. Jeśli chodzi o tworzenie programów w tym języku to odradzam, ponieważ po prostu Batch ogranicza możliwości i żadnego konkretnego programu nie można w nim zrobić. Jednak jeśli chodzi o sprawy techniczne (system, polecenia itd...) to ten język jest bardzo przydatny w Windowsie.

2. Batch to bardzo prosty i przyjemny język, który potrafi nauczyć logicznego myślenia, które jest niezbędne w programowaniu. Pomimo tego, że jest ograniczony to niektórzy tworzą np. zegary albo gry w batchu, jednak tak daleko idącej nauki nie polecam. Język batch nie powstał aby robić w nim gry, to język strikte techniczny dla systemu Windows.

3. Jeśli wziąłeś się za naukę C++ to lepiej nie idź już w C. C++ to taka ulepszona wersja tamtego języka. Teraz już znacznie mniej ludzi koduje w C, przerzucili się na C++ oraz C#.
1
komentarz 28 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

A propos 2, nie zgodziłbym się z tym, że bach czegokolwiek uczy devil

komentarz 28 czerwca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Ale się przydaje :P
1
komentarz 4 marca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Batch to bardzo prosty i przyjemny język

Batch to nie język. To chwiejne rusztowanie. laugh

+1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
3. Warto i nie warto. Warto się z nim zapoznać. Jeśli chciałbyś robić coś niskopoziomowego ja bym szedł w RUST.
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2020 przez borys0566 Nowicjusz (240 p.)

W batchu możesz napisać jakieś małe programiki lub coś takiego sam zobacz ↓↓↓↓↓↓↓

https://pastebin.com/tdYpe1tz

 
Zapisz w notatniku jako (nazwa).bat
To jest jedna z możliwości myślę, że to prosty język więc mógłbyś sobie poradzić.

pozdrawiam!!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 552 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 2 października 2022 w Inne języki przez pj-1024 Użytkownik (670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2022 w Inne języki przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...