• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Notatki do nauki

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
463 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Witam wszystkich,mam pytanie otóż zdecydowałem że pójde z nauką w strone sieci komputerowych i internetu ale mam niecodzienne pytanie.Czy jeśli będę się uczyć nowych pojęć i wszystko starać się ze sobą łączyć to dobrym pomysłem jest zrobienie sobie pliku w którym będę umieszczać wszystkie pojęcia o których się dowiem ? Ogólnikowo rzecz mówiąc zrobienie takiej małej bazy danych.

Czy to się sprawdzi ?Czy to nie jest dziwna metoda?

Rozumiem że to kwestia indywidualna oraz wiem że wszystko jest opisane w internecie ale jestem taką osobą która chce mieć swoje notatki nie musząc ich szukać w internecie.

Dziękuję

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez zboojca Początkujący (340 p.)
Cześć. wiesz co może to i wyda Ci się staroświeckie ale polecam zeszyt. w styczniu zdawałem e13 z sieci i zeszyt to jest nieoceniona baza danych. większość pojęć które tam po prosu napiszesz zostaną Ci potem w głowie. Przynajmniej a metoda się u mnie sprawdziła
komentarz 27 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Jednak wybiore zeszyt rozwiązanie wydaje się być roządne i skuteczne.

Dziękuję i życzę miłego wieczoru!
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

A może zainteresuj się Evernote + web clipper? Łatwiej ogarnąć masę notatek  smiley

komentarz 27 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Co do samej strony obijała mi się przez arkusze w internecie i muszę powiedzieć przydatne narzędzie do zarządzania treściami choć nie tylko z tego co zauważyłem.jedno pytanie,czy aplikacja na telefon również dobrze się spisuje?
komentarz 27 czerwca 2018 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Mi odpowiadała. Dawno nie korzystałem, ale chyba nic się nie zmieniło na gorsze. W darmowej wersji możesz mieć dostęp z 2 urządzeń. Sprawdź sobie tez czy darmowy limit pamięci Ci wystarczy.
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jest sporo aplikacji do takich notatek ale ja bym spojrzał na problem nieco inaczej... kup sobie zeszyt i zapisuj sobie różne rzeczy starą, dawną metodą sprzed ery komputerów... (niedługo ludzie zapomną co to dlugopis czy ołówek :) Rób sobie różne schematy, diagramy itp. Jak dojdziesz do np. nauki zapisu binarnego to rób sobie parę przykładów, rozpisuj co i jak kolejno robisz itp. Na kartce jest to łatwiejsze i szybsze niż w aplikacji.

Co jakiś czas bierz sobie ten zeszyt i czytaj, ucz się...

Jakiś czas temu wciągnąłem się trochę w taki portal codewars i bawiłem się tam z paroma osobami w próby rozwiązywania różnych algorytmów z uwzględnieniem wydajności itp. Były to algorytmy typu obliczenia na dużych liczbach (jako stringi), różne obliczenia geometryczne jak testowanie przecięć elementów, analiza kształtów figur itp. itd. I powiem Ci, że rozpisywanie sobie notatek na papierze znacznie mi ułatwiło dochodzenie do różnych algorytmów, bo skupiałem się tylko na tym, a nie "jak w tym programie zrobić diagram... gdzie się rysuje kreskę od A do B" itp.

Jak z czasem zaczniesz więcej rozumieć to sam zobaczysz, że notatki będziesz robił tylko na zasadzie haseł, a dalej już będziesz wiedział gdzie tego szukać w jakieś dokumentacji itp.

Aplikacje do obsługi zadań i notatek są bardzo dobre, ale na początku nauki wg mnie nic nie zastąpi kartki papieru... To tak samo jak parę razy miałem okazję tłumaczyć początkującym programistom czym są pętle i jak działają. Kazałem im więc wziąć ołówek i kartkę i rozpisywaliśmy kolejne iteracje i uwierz mi, że po paru przykładach ludzie na prawdę szybko łapali zasadę i umieli swobodnie poruszać się po różnych zagnieżdżeniach pętli itp.
komentarz 27 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Bardzo dziękuję za rozwiniętą i przekonujące rozwiązanie!Przyznam ,że nie rozważałem opcjii prowadzenia zeszytu jeśli chodzi o sprawy informatyki,sam z zawodu jestem elektrykiem aa zeszyt to bardzo przydatne i niezawodne narzędzie.

Dziękuję i życzę miłego wieczoru!
+1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Jak wolisz uczyć się przez robienie notatek to rób to. Każdy jest inny i inaczej przyswaja wiedzę. Ja sam sporządzam notatki i to jest dobra metoda, gdy się chce coś przypomnieć lub mieć swoje kompendium na dany temat.

Ja polecam edytory, które wspierają markdown takie jak Boostnote lub Typora. Dzięki markdown nie musisz używać, żadnych narzędzi (mniej kilkania), aby zrobić proste formatowanie - listy, linki, kolorowanie składni kodu itp.. Łatwo jest też takie notatki wyeksportować (html, pdf) lub zmienić edytor.

Jednak jak znasz vima to radziłbym Tobie robić notatki w nim używając języka markdown. Vim + kilka dodatków takich jak ag, ctrlP, deoplete i coś do snippetów. Będzie to prawdopodobnie najlepszym narzędziem do pisania czegokolwiek (może poza Emacsem). Jednak jak to bywa z potężnymi narzędziami, trzeba ich się najpierw nauczyć.

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 440 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 261 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 338 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...