• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Notatki do nauki

+2 głosów
209 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Absum Bywalec (2,630 p.)
Witam wszystkich,mam pytanie otóż zdecydowałem że pójde z nauką w strone sieci komputerowych i internetu ale mam niecodzienne pytanie.Czy jeśli będę się uczyć nowych pojęć i wszystko starać się ze sobą łączyć to dobrym pomysłem jest zrobienie sobie pliku w którym będę umieszczać wszystkie pojęcia o których się dowiem ? Ogólnikowo rzecz mówiąc zrobienie takiej małej bazy danych.

Czy to się sprawdzi ?Czy to nie jest dziwna metoda?

Rozumiem że to kwestia indywidualna oraz wiem że wszystko jest opisane w internecie ale jestem taką osobą która chce mieć swoje notatki nie musząc ich szukać w internecie.

Dziękuję

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez zboojca Początkujący (340 p.)
Cześć. wiesz co może to i wyda Ci się staroświeckie ale polecam zeszyt. w styczniu zdawałem e13 z sieci i zeszyt to jest nieoceniona baza danych. większość pojęć które tam po prosu napiszesz zostaną Ci potem w głowie. Przynajmniej a metoda się u mnie sprawdziła
komentarz 27 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,630 p.)
Jednak wybiore zeszyt rozwiązanie wydaje się być roządne i skuteczne.

Dziękuję i życzę miłego wieczoru!
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez MateuszB Stary wyjadacz (10,560 p.)

A może zainteresuj się Evernote + web clipper? Łatwiej ogarnąć masę notatek  smiley

komentarz 27 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,630 p.)
Co do samej strony obijała mi się przez arkusze w internecie i muszę powiedzieć przydatne narzędzie do zarządzania treściami choć nie tylko z tego co zauważyłem.jedno pytanie,czy aplikacja na telefon również dobrze się spisuje?
komentarz 27 czerwca 2018 przez MateuszB Stary wyjadacz (10,560 p.)
Mi odpowiadała. Dawno nie korzystałem, ale chyba nic się nie zmieniło na gorsze. W darmowej wersji możesz mieć dostęp z 2 urządzeń. Sprawdź sobie tez czy darmowy limit pamięci Ci wystarczy.
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (175,420 p.)
Jest sporo aplikacji do takich notatek ale ja bym spojrzał na problem nieco inaczej... kup sobie zeszyt i zapisuj sobie różne rzeczy starą, dawną metodą sprzed ery komputerów... (niedługo ludzie zapomną co to dlugopis czy ołówek :) Rób sobie różne schematy, diagramy itp. Jak dojdziesz do np. nauki zapisu binarnego to rób sobie parę przykładów, rozpisuj co i jak kolejno robisz itp. Na kartce jest to łatwiejsze i szybsze niż w aplikacji.

Co jakiś czas bierz sobie ten zeszyt i czytaj, ucz się...

Jakiś czas temu wciągnąłem się trochę w taki portal codewars i bawiłem się tam z paroma osobami w próby rozwiązywania różnych algorytmów z uwzględnieniem wydajności itp. Były to algorytmy typu obliczenia na dużych liczbach (jako stringi), różne obliczenia geometryczne jak testowanie przecięć elementów, analiza kształtów figur itp. itd. I powiem Ci, że rozpisywanie sobie notatek na papierze znacznie mi ułatwiło dochodzenie do różnych algorytmów, bo skupiałem się tylko na tym, a nie "jak w tym programie zrobić diagram... gdzie się rysuje kreskę od A do B" itp.

Jak z czasem zaczniesz więcej rozumieć to sam zobaczysz, że notatki będziesz robił tylko na zasadzie haseł, a dalej już będziesz wiedział gdzie tego szukać w jakieś dokumentacji itp.

Aplikacje do obsługi zadań i notatek są bardzo dobre, ale na początku nauki wg mnie nic nie zastąpi kartki papieru... To tak samo jak parę razy miałem okazję tłumaczyć początkującym programistom czym są pętle i jak działają. Kazałem im więc wziąć ołówek i kartkę i rozpisywaliśmy kolejne iteracje i uwierz mi, że po paru przykładach ludzie na prawdę szybko łapali zasadę i umieli swobodnie poruszać się po różnych zagnieżdżeniach pętli itp.
komentarz 27 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,630 p.)
Bardzo dziękuję za rozwiniętą i przekonujące rozwiązanie!Przyznam ,że nie rozważałem opcjii prowadzenia zeszytu jeśli chodzi o sprawy informatyki,sam z zawodu jestem elektrykiem aa zeszyt to bardzo przydatne i niezawodne narzędzie.

Dziękuję i życzę miłego wieczoru!
+1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2018 przez miro Pasjonat (19,060 p.)
Jak wolisz uczyć się przez robienie notatek to rób to. Każdy jest inny i inaczej przyswaja wiedzę. Ja sam sporządzam notatki i to jest dobra metoda, gdy się chce coś przypomnieć lub mieć swoje kompendium na dany temat.

Ja polecam edytory, które wspierają markdown takie jak Boostnote lub Typora. Dzięki markdown nie musisz używać, żadnych narzędzi (mniej kilkania), aby zrobić proste formatowanie - listy, linki, kolorowanie składni kodu itp.. Łatwo jest też takie notatki wyeksportować (html, pdf) lub zmienić edytor.

Jednak jak znasz vima to radziłbym Tobie robić notatki w nim używając języka markdown. Vim + kilka dodatków takich jak ag, ctrlP, deoplete i coś do snippetów. Będzie to prawdopodobnie najlepszym narzędziem do pisania czegokolwiek (może poza Emacsem). Jednak jak to bywa z potężnymi narzędziami, trzeba ich się najpierw nauczyć.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 69 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Byczek_ Bywalec (2,540 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 314 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2018 w Python, Django przez niezalogowany
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

63,180 zapytań

109,414 odpowiedzi

228,571 komentarzy

42,823 pasjonatów

Przeglądających: 171
Pasjonatów: 10 Gości: 161

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...