• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobry kurs/książka dla średniozaawansowanych - [HTML/CSS, tworzenie stron]?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
885 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2018 w HTML i CSS przez nogabanana Nowicjusz (160 p.)

Witam serdecznie.

Na wstępie powiem, że potrafię już coś z html, css. Spokojnie piszę strony internetowe w tych dwóch językach, natomiast nie mogę powiedzieć, że umiem wszystko. Na przykład nadal nie do końca rozumiem potrzebę używania pseudo-elementów :before, :after itd.  Poszukuję kursu/książki, który dobrze przygotuje mnie do pracy jako webdeveloper, freelancer (głównie pod kątem, css, html, ale mogą być zawarte również inne potrzebne języki, jak javascript). Nauczy mnie również praktycznych, potrzebnych w tworzeniu stron informacji. Możecie oczywiście państwo podawać wiele kursów, nie wszystko musi być zawarte w jednym. smiley

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszelką pomoc! laugh

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli znasz już postawy html/css to proponuję spróbować po prostu zrobić jakąś bardziej rozbudowaną stronę z paroma podstronami, jakieś animacje ciekawe napisane własnoręcznie np. @keyframes, pobawić się RWD itp. Do tego polecam np. flexa: https://css-tricks.com/snippets/css/a-guide-to-flexbox/

Wymyśl sobie jakąś apkę i poszukaj w necie ciekawych layoutów. Potem po prostu gdy trafisz na problem szukaj info w necie, na SO, tym forum itp. i małymi kroczkami buduj aplikację.

Ponad to jako front musisz znać JS, tu mogę podać np. http://kursjs.pl/

Próbuj też szukać informacji w dokumentacjach itp. Poczytaj też np. o webpack, babel, sass.

Nie znam dobrej książki o html/css ale nie wiem czy taka faktycznie jest Ci potrzebna. Wg mnie najwięcej nauczysz się tworząc właśnie jakąś bardziej rozwiniętą apkę od podstaw.
komentarz 27 czerwca 2018 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)

Flex jest fajny ale na pewno nie tak fajny jak grid jeśli chodzi o ustawianie elementów na stronie, przestawianie ich na inne pozycje przy innych rozmiarach i tak dalej: https://css-tricks.com/snippets/css/complete-guide-grid/ 

komentarz 27 czerwca 2018 przez hun1er76 Stary wyjadacz (11,960 p.)
Najfajniej jest wykorzystywać zalety zarówno grida jak i flexa równocześnie, a nie traktować grida jako opozycja do flexa.
komentarz 27 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Możliwe, podałem link do flexa bo z gridem nie mam dużego doświadczenia ale planuję w jakimś z najbliższych tematów go użyć.
komentarz 27 czerwca 2018 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
Oczywiście ja tu wspomniałem w przypadku ustawiania elementów na stronie ale jeżeli chodzi o różnego rodzaju listy czyli inaczej jedno wymiarowe to flex jest lepszy bo jest do tego stworzone.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w HTML i CSS przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 6,068 wizyt
0 głosów
7 odpowiedzi 907 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w PHP przez Gumason Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...