• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Metasploit poza lan

Object Storage Arubacloud
0 głosów
575 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez BecConN Początkujący (310 p.)

Witam wszystkich serdecznie potrzebuje pomocy otóż gdy ustawiam nasłuch w metasploit pojawia mi się błąd:

[-] Handler failed to bind to 192.10.50.100:4444:-  -
[*] Started reverse TCP handler on 0.0.0.0:4444

Rozumiem że został źle nakierowany adres ip..Chodzi mi oto ,że chce korzystać z payloada poza siecią lan i który właściwie adres powinienem wykorzystać?ustawiłem statyczny adres mojego urządzenia oraz nakierowałem porty co powinno w ostateczności łaczyć sie z moim urządzeniem a tak nie jest.

Dziękuję

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
wybrane 27 czerwca 2018 przez BecConN
 
Najlepsza
W mojej opinii , lepiej się tego nie tykej , bo możesz sobie zrobić krzywdę, biorąc pod uwagę że nie wiesz jak działają sieci . Poradził bym Ci najpierw poczytać adresach, routowaniu , przekierowaniu portów itd. dowiezieniu się co to jest adres publiczny  , prywatny itd.

w tedy dowiesz się że , żeby osiągnąć takie coś co chcesz jest potrzebne przekierowanie portu na Twoim publicznym adresie (o ile takowy posiadasz i możesz nim zarządzać).  i to Tyle , resztę
komentarz 27 czerwca 2018 przez BecConN Początkujący (310 p.)
Bardzo dziękuję za odpowiedz,czy poleca pan książki lub strony z których mógł bym tą wiedze posiąść?
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
192.10.50.100

Ten adres IP jest to Twój wewnętrzny adres IP. Aby korzystać z payloada poza siecią lokalną, potrzebujesz ustawić zewnętrzny adres IP. Taki uzyskasz m.in. po skontaktowaniu się z dostawcą internetu.

Ps. Payload poza siecią LAN? Co będziesz testował? Coś mi tutaj śmierdzi... devil

komentarz 27 czerwca 2018 przez BecConN Początkujący (310 p.)
Czyli mam zadzwonić do swojego dostawcy i poprosić by mi podał zewnetrzny adres ip tak? Czy to będzie trzeba go dokupić jakoś?

No jak kolwiek by to brzmiało nie zamierzam niczego w jaki kolwiek sposób urzywać niezgodnie z prawem.Skoro już wiem jak w sieci lan to poustawiać to czemu nie poza siecią.
komentarz 27 czerwca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Czyli mam zadzwonić do swojego dostawcy i poprosić by mi podał zewnetrzny adres ip tak? Czy to będzie trzeba go dokupić jakoś?

Szczerze to nie wiem czy taka usługa jest płatna; musisz chyba zerknąć do umowy. A jeśli chodzi o sam adres to tak. Musisz jeszcze pamiętać aby ustawić przekierowywanie portów.

komentarz 27 czerwca 2018 przez BecConN Początkujący (310 p.)
Bardzo dziękuję za odpowiedz.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 512 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez nielot Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,023 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez KamilKerry Początkujący (390 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...