• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wordpress - początek, instalacja

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2018 w Systemy CMS przez copacabana5 Nowicjusz (120 p.)
zmienione kategorie 26 czerwca 2018 przez Patrycjerz
Witam Was gorąco,

na wstępie napiszę, że w temacie Wordpress'a i programowania jestem laikiem (co chcę też zmienić).

Chciałem wczoraj zacząć przygodę z Wordpress i pouczyć się go na serwerze lokalnym. Skorzystałem z filmików instruktażowych, po czym:

- pobrałem WAMPa, by zainstalować lokalny serwer,

- pobrałem Wordpress

i w operacjach, które powinny mi teoretycznie zająć 3 minuty, ja napotykałem same kłody pod nogi ;)

Najpierw miałęm problem, żeby WAMP z czerwonej ikonki zrobił się zielony czyli aktywny:

Wyszukałem rozwiązanie polegające na zamianę kanałów 80 i 443 na inne w plikach .conf

Udało się uruchomić serwer lokalny.

Następnie według instrukcji, pobrany folder Wordpress rozpakowałem na serwerze WAMP w katalogu "www".

W tym momencie, po wejściu na Localhost przez Wampa, powinien wyświetlić się ekran kokpitu.

U mnie wyświetla się biała strona bez informacji o błędach czy czymkolwiek. Po prostu biała strona.

To samo, przy tworzeniu bazy danych: phpMyAdmin - biała strona. Przy Localhost powinien wyświetlić się ekran instalacyjny Wordpress.

Masakra jakaś, żeby na poziomie progu - przejścia z dworu do zamczyska jakim jest Wordpress i jego możliwości napotkać na takie przeszkody. Szukałem rozwiązania na forach, na Youtube, na stronach zagranicznych i nie znalazłem rozwiązania. Jedyna nadzieja w kimś, kto miał podobny problem i go rozwiązał, proszę o pomoc.

Windows 10

typ systemu: 32 bit, procesor x64

Napiszcie proszę co mam jeszcze podać, i piszcie jak do... laika ;)

 

Pozdrawiam,

TJ

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2018 przez ScyZZoRR Użytkownik (680 p.)
Może spróbuj przez https://www.apachefriends.org/pl/index.html. Z tego co sobie przypominam na tym dobrze działało.
komentarz 26 czerwca 2018 przez copacabana5 Nowicjusz (120 p.)

Niestety, dokładnie ta sama sytuacja.

Aktywuję APACHE, Aktywuję MySQL,

wszystko pasuję, ale chce stworzyć bazę danych w MySQL klikając w XAMPP na "Admin" i otwiera się strona na której powinienem zacząć pracę z bazą danych ale wciąż jest biała.

Poniżej screen:

komentarz 26 czerwca 2018 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
zmieniłeś nazwę pliku wp-config-sample.php na wp-config.php?

jeśli nie, to spróbuj i wtedy wpisz w przeglądarke localhost/wp-config.php albo localhost/xxx/wp-config.php pod xxx nazwa folderu nadrzędnego w jakim wrzuciłeś instalke
komentarz 26 czerwca 2018 przez copacabana5 Nowicjusz (120 p.)

Dzięki za odpowiedź, zmieniłem nazwę z wp-config-sample.php na wp-config.php 

Próbowałem przerzucić instalkę do dodatkowego folderu nadrzędnego i bez folderu nadrzędnego. Efekt ten sam w obu przypadkach:

komentarz 27 czerwca 2018 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
a

 http://localhost/xxx/wp-admin/setup-config.php ?

może xampp próbuj

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 9 października 2017 w Systemy CMS przez Tomson Początkujący (440 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 117 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Systemy CMS przez Majki Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 114 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,082 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...