• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór uczelni

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
378 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jackass Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry.

Mam pytanie dotyczące wyboru studiów. Jestem obecnie na pierwszym roku na politechnice jednakże nie jestem zadowolony z tego kierunku i chciałbym pójść w stronę IT. Czy jest sens zmiany uczelni na prywatną z kierunkiem informatycznym czy pozostać na politechnice i samemu się doszkalać ? Jak przyszli pracodawcy patrzą na dyplom szkoły prywatnej i publicznej ? Dziękuję wszystkim za odpowiedz.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

było milion pytań na ten temat. Nie da sie jednoznacznie odpowiedzieć na to co piszesz, bo nie znamy Ciebie do końca nic o Tobie nie wiemy to raz, dwa nie wiem jaką jesteś osobą z natury. Druga sprawa nie wiem co to za studia, na ile jesteś przekonany o zmianie, CZEMU IT? bo KASa? to słaby pomysł, jeśli faktycznie od lat tego nie robisz.... 

 

 Jak przyszli pracodawcy patrzą na dyplom szkoły prywatnej i publicznej ?

Trudno wszystkich do jednego worka wrzucić: dobre firmy, na pewno ważniejszy ( a może źle to ująłem, ale bardziej przemawiający dyplom -  to zawsze dyplom uczelni  publicznej/ UNIWERSYTETU ). Jednak tak jak powinno być najważniejszy jesteś  TY i twoje umiejętności ...

Z kolei jeśli chodzi o samą kwestie "papierka na zasadzie papierka, mam więc co bardziej pokazać w cv" to podtrzymuje że bardziej przemówi PUBLICZNA UCZELNIA. 

 Czy jest sens zmiany uczelni na prywatną z kierunkiem informatycznym czy pozostać na politechnice i samemu się doszkalać ?

Co CIę do tego skłania, pytanie po co ?Czemu IT? Czemu poszedłeś tam gdzie poszedłeś, a teraz nagle IT? Samemu i tak musisz się kształcić "STUDIA TO TYLKO STUDIA" tam nie nauczą Cię zawiele o programowaniu itp... więc samemu się dokształcać i tak musisz i tylko to Ci da faktycznie "coś" :)  

komentarz 25 czerwca 2018 przez jackass Nowicjusz (120 p.)
Przed pójściem na studia nie interesowałem się programowaniem myślałem że to nie dla mnie od kilka miesięcy jednak pisze w c++ i bardzo mnie to zainteresowalo. Teraz mogę siedzieć przy kodzie godzinami i chce to robic. Jest to główny powód dla którego chce przejść do branży IT. Obecnie jestem na inżynieri środowiska na politechnice gdanskiej. Jestem dobry z matematyki oraz mam duży zapał do pracy. Pieniądze to swoją droga, napewno szybciej i lepszą pracę można dostać po programowaniu. Dziękuję za rade.
komentarz 25 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
oj to :D  dużo jeszcze przemyśl, bo praca programisty to nie takie PISANIE KODU... jak Ci się wydaje.

Nie zmieniaj uczelni na razie,  pracuj sobie i przyszłość Ci odpowie
0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2018 przez profsor500 Użytkownik (610 p.)
Generalnie prywatne uczelnie teraz nie mają zbyt dobrej renomy, z tego, co wiem. dlaczego? do prywatnej może iść każdy, wystarczy zapłacić a wtedy nie ma szans nie skończyć studiów, bo cię puszczą chociażby dlatego, ze płacisz.
Za to na uczelnie państwowe trzeba się dostać, mają branie i jak ktoś jest słaby to olewają.
Mi by nie było szkoda zmienić kierunku, jeżeli na obecnym czułbym się źle.. no marnujesz czas, a zmieniając byłbyś może ten rok w plecy, ale robiłbyś już to, na czym ci zależy.
0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2018 przez Gustav2 Początkujący (340 p.)
Ciężko stwierdzić, wszystko zależy też od tego jaka uczelnia/szkoła prywatna? Przyjęło się, że jednak na państwówkach robi się nieco więcej, a pozatym jest to UCZELNIA  a nie Wyższa szkoła czegoś, ale obecna edukacja jest tak pomieszana, że najbardziej liczy się doświadczenie, np. staż, praktyki jakie później będziesz robić, w danej szkole.
komentarz 26 czerwca 2018 przez jackass Nowicjusz (120 p.)
Uczelnia prywatna daje mi duży start w praktykach ponieważ w tygodniu są 3 dni zajęć a kolejne 2-3 dni chce właśnie przeznaczyć na praktyki.
komentarz 26 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
no to po co zadajesz pytania ?
komentarz 26 czerwca 2018 przez jackass Nowicjusz (120 p.)
Kto pyta, nie błądz. Chce znać opinie innych ludzi którzy pracują albo są pracodawcami która ścieżka dojść do celu.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 2,066 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 472 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 202 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...