• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MacBook PRO - temperatury, regulacja prędkości wentylatorów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
798 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
Hej!

Mam MacBooka Pro 13 2017 (podstawowa wersja). Czasami przy kilku bardziej wymagających procesach + dodatkowy monitor komputer dosyć się nagrzewa. Pobrałem sobie Mac Fan Control i zobaczyłem, że w "spoczynku" prędkość obrotu to ok. 1200/min, a przy nagrzewaniu ok. 2000/min. Mogę je manualnie ustawić na min. prędkość obrotów 1200-7200/min. Na jaką prędkość dobrze jest ustawić jako bazową aby nie obciążać kompa za bardzo (zasilacza oraz nie zjechać wiatraków i ich łożysk) oraz zniwelować temperatury, żeby znowu nie jechać procesora etc.

Dzięki za pomoc!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2018 przez coloraps Bywalec (2,220 p.)
wybrane 28 czerwca 2018
 
Najlepsza
Cześć,

Mam prywatnie taki sam model MacBook Pro 13` 2017 paska dotykowego i5 na pokładzie i 8 GB ramu
Spoczynek mam 0 obrotów,
obróbka zdjęć ok 4K obrotów,
Kompilacja JAVA chyba najwięcej miałem ok 3K przez parę sekund.
Najgorzej przy Paralles potrafi ok 2 min jechać na 7K.

Jeżeli masz gwarancje jeszcze .. to daj go do testów na serwis ponieważ spoczynek i 1200 obr to ok 55-70* na procku przy otwartej lub zamkniętej klapie.

https://support.apple.com/pl-pl/ht201640

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,314 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Adam Klepacz Początkujący (440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 389 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez michal228 Początkujący (310 p.)

92,553 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...