• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza danych FIRESTORE

Object Storage Arubacloud
0 głosów
450 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2018 w SQL, bazy danych przez sauber94 Nowicjusz (140 p.)
Cześć, czy ktoś z Was miał styczność z bazą danych firebase (firestore)? Mam tam utworzoną bazę i potrzebuję eksportować ją do pliku tylko pytanie jak to zrobić.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)

Nigdy nie korzystałem, ale przeważnie na tym forum wystarczy przetłumaczyć pytanie na angielski i wygoglować :D:

https://stackoverflow.com/questions/15079436/export-firebase

I z oficjalnej strony firebase:

We can issue an HTTP GET request to the same endpoint to read the data we saved:

curl 'https://docs-examples.firebaseio.com/rest/quickstart/users.json'

 

komentarz 24 czerwca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Z tego co przeczytałem firestore jest bazą nosql, więc wątpie, żeby istniała metoda bezpośredniego przeniesienia do jakiejkolwiek bazy sql.
komentarz 24 czerwca 2018 przez sauber94 Nowicjusz (140 p.)
pytanie dlaczego :D
komentarz 24 czerwca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
A gdzie ten adres wklepujesz? Uwierzytelnianie w http odbywa się na podstawie ciasteczek. Jeśli wklepujesz adres w przeglądarce w której jesteś zalogowany na konto google na którym masz tą baze to przeglądarka sama doda Ci odpowiednie ciasteczka sesji, jeśli gdzie indziej to trzeba albo poszukać jak się uwierzytelnia zapytanie w tej bazie albo wyłączyć uwierzytelnianie tak jak napisałem zmieniając false na true :P
komentarz 24 czerwca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)

pytanie dlaczego :D

Bo domyślnie ta baza nie jest otwarta dla wszystkich. To byłoby bez sensu gdyby każdy kto ma linka mógł pobierać Twoje dane lub nawet je modyfikować. Trzeba się zatem uwierzytelnić.

komentarz 25 czerwca 2018 przez sauber94 Nowicjusz (140 p.)
Wklepuje adres w przeglądarkę na której jestem zalogowany kontem gmail, na którym również jest baza założona.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 532 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 236 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 256 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2017 w SQL, bazy danych przez Rajju Nowicjusz (120 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...