• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

strona bezpieczeństwo

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Partyjny Obywatel (1,170 p.)
Witam, nie wiem cz jest to właściwa kategoria na moje pytanie lecz ona wydaje mi się najbardziej prawidłowa, lecz do rzeczy: ostatnio pojawiła się promocja na stronie udemy.com dla nowych użytkowników większość kursów za 35zl z czego chciałbym chętnie skorzystać, i teraz pytanie do Was czy ta strona jest stroną zaufaną czy lepiej omijać ją szerokim łukiem chodzi mi głównie o to czy jak np: przeleje pieniądze za kurs to czy nie zostanę w jakiś sposób oszukany lub coś w ty stylu, a jeżeli jest okey to czy polecacie kursy z te strony?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Dość popularna, często polecana, wiele osób sobie chwali
Wszystko fajnie

Co do promocji, one są dość częste, to nie jest tak że kursy kosztują po 500zł a ty masz super szczęście i wyrwałeś za 35zł
Te "oryginalne" ceny są dość zawyżone i w sumie są tam tylko dla takiego podświadomego "aaa zaoszczędziłem tyle kasy", mimo że kurs który podobno jest wart 500zł, a ty płacisz za niego 35zł, przez większość roku jest wart w okolicach 40-60zł

Co do samej jakości się nie wypowiem, akurat ja jestem typem osoby która jak jest w stanie znaleźć coś łatwo za darmo, to szuka odpowiedzi za darmo, w kursach na pewno masz wszystko w jednym miejscu, akurat ja wole przekopywać się przez różnego rodzaju blogi, poradniki na youtube, fora i inne
komentarz 22 czerwca 2018 przez Partyjny Obywatel (1,170 p.)
Dzięki wielkie!
0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

Jest to zaufana strona, nie raz słyszałem opinie. Jest zweryfikowana ( zielona kłódka ). Kiedy będziesz płacił najlepiej ,abyś czytał małe DRUCZKI I REGULAMINY, wiele osób akceptuje regulamin, a w nim.

§1 1. Podczas przystępowania do regulaminu akceptujesz umowę na 3 lata. Brak możliwości zrezygnowania!

   2. Pobieramy comiesięczną opłatę w wysokości od 1 zł do 15 zł na rzecz naszej firmy i dotacji.

wink Polecam płatności w których przekierowywuje cię na strone PayPala ( lub inną ), jeśli na takiej się znajdujesz sprawdź czy jest ona zweryfikowana i JAKĄ FIRMĄ, czasami jest zweryfikowana jakąś przypadkową.

Wejdź na to https://www.pkobp.pl/ , i zobacz licencje zielonej kłódki, jest ona prawidłowa ,gdyż widać, że jest weryfikowana przez BANK PKO, a nie jakiś fake.

Jeśli nie masz dostępu płatności PayPalem, sprawdź czy podczas podawania danych, jest zielona kłódka i czy firma jest tak sama jak wcześniej.

komentarz 22 czerwca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Kłódka i HTTPS to faktycznie świetny wyznacznik bezpieczeństwa strony, akurat jeszcze ciepły artykuł o tym: https://sekurak.pl/nowa-kampania-phishingowa-na-netflixa-ladujemy-na-stronie-z-prawidlowym-certyfikatem-tls/ ;)

Nie chcę też powiedzieć żeby nie zwracać na to uwagi, bo szyfrowanie jest ważne. Jednak w momencie gdy każdy w sekundy za darmo może sobie wystawić certyfikat przez Lets Encrypt to sam fakt kłódki mało co do wiarygodności zmienia. W przypadku podanego PKO PB wiarygodność faktycznie trochę podbija podmiot od razu na pasku adresu, więc pewnie jest to jakiś certyfikat ze stosowną weryfikacją. Mówienie "zwróć uwagę na kłódkę" trochę kojarzy mi się jak polecenia dla pań sekretarek które ledwo wiedzą co to komputer i przeglądarka (bez obrazy oczywiście), myślę ze na forum o IT możemy podchodzić do tego bardziej rzeczowo.
komentarz 23 czerwca 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Dokładnie, teraz SSL jest jednym z podstawowych elementów phishingu, właśnie ze względu na mit, że zielona kłódka oznacza bezpieczeństwo: https://scotthelme.co.uk/we-need-more-phishing-sites-on-https/
komentarz 23 czerwca 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
+ od tego samego autora na temat faktycznej wartości certyfikatów EV, czyli z nazwą firmy: https://scotthelme.co.uk/are-ev-certificates-worth-the-paper-theyre-written-on/

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 164 wizyt
+4 głosów
1 odpowiedź 337 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2017 w Nasze projekty przez Jakub Florkowski Użytkownik (500 p.)
–1 głos
3 odpowiedzi 523 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2016 w HTML i CSS przez Lopez Początkujący (460 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...