• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak uratować pobrudzoną płytę blue-ray?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,046 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2015 w Offtop przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Jak wyżej. Po wyjęciu płyty z ps3, zauważyłem, że znajduje sie na niej kurz. Postanowiłem użyć specjalnego preparatu do czyszczenia soczewek i płyt, jednakże pomyliłem buteleczki, i posparowałem płytę płynem do czyszczenia ekranów LCD. Po wyschnieciu na płycie pojawiły się białe smugi. Czy da się to jeszcze jakoś uratować, bez uszkadzania płyty?

(Przepraszam, że pisze to tutaj, ale do tutejszych ludzi mam zaufanie :)

Pozdrawiam.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Wydaje mi się, że to już po zawodach. Płyn do czyszczenia LCD nie ma chyba zamiaru zostawiać na nich białych smug. A jeśli tutaj takowe zostawił, to musiała zajść jakaś reakcja/albo po prostu coś się rozpuściło. Myślę, że płyta jest nie do odratowania, ale może gdzieś ci ją wymienią :)
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Posmaruj masłem :D
komentarz 30 czerwca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
A tak na serio to do czyszczenia płyt wystarczy ,ręcznik papierowy i woda (mineralna).
komentarz 30 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Haha, toś dowalił xD Masłem :D Niech jeszcze plasterki pomidora na to nałoży i plaster sera :D I 2 ogórki :)
0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2015 przez niezalogowany
Proponuje obejżenie profesjonalnego poradnika w temacie serwisu uszkodzonych płyt na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=toQg19C6mjU
–2 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez niezalogowany
Wezwij GOPR albo GROM
komentarz 30 czerwca 2015 przez niezalogowany
A tak na serio to płyta jest już DEAD
komentarz 30 czerwca 2015 przez niezalogowany
Nie jestem pewny ale rozpuszczalnik w tym preparacie chyba rozpuścił wieszchnią warstwę z tworzywa sztucznego

 

Przykro mi :(
komentarz 30 czerwca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Ale dziwi mnie jedna rzecz. Te smugi znikają po przetarciu ściereczką z wodą, lecz pojawiają się, kiedy płyta wyschnie. A co do samej płyty, to (o dziwo) DZIAŁA (Magia GTA IV Complete Edition :D)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 467 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Zawisza czarny Obywatel (1,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 917 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w Grafika i multimedia przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...