• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

tworzenie stron a PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,018 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2018 w HTML i CSS przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Witam,

od jakiegoś czasu uczę się tworzenia stron internetowych myślę, że w miarę dobrze rozumiem html i css, niedługo zabieram się za javascript i mam pewien problem bo myślałem, że znajomość tych 3 technologii mi wystarczy(do przyjmowania zleceń na proste strony wizytówkowe), jednak niedawno uświadomiłem sobie, że przecież strony trzeba też podpinać pod CMS'a no bo przecież właściciel raczej zawsze będzie chciał dodawać posty, a żeby przenieść stronę do np. Wordpressa potrzebuję też znać PHP. Czy istnieje jakiś sposób aby to ominąć, czy są zlecenia na strony przy których nie będę potrzebował PHP.
komentarz 21 czerwca 2018 przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Wizytówka ≠ blog

aktualizacja ≠ dodawanie
komentarz 21 czerwca 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
W sensie jeśli właściel strony firmowej chce poinformować o jakiś nowościach to wtedy strona powinna być podłączona do CMS'a tak? W dzisiejszych czasach raczej każdą stronę trzeba podłączyć? Czy się mylę?
komentarz 21 czerwca 2018 przez Shaoi Mądrala (7,020 p.)

W sensie jeśli właściel strony firmowej chce poinformować o jakiś nowościach to wtedy strona powinna być podłączona do CMS'a tak?

Jeżeli właściciel witryny będzie chciał dodawać zawartość samodzielnie - to tak.

 

W dzisiejszych czasach raczej każdą stronę trzeba podłączyć? Czy się mylę?

Nie, nie każda. Istnieje możliwość, że zmiany na stronie zleci Tobie, lub innemu programiście. Wszystko zależy od umowy.

komentarz 21 czerwca 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź, tylko tak dla pewności dopytuję, czyli jeśli klient prosi o stworzenie jakieś ,,prostej strony", i to jest póki co cała treść zlecenia to mogę się nastawiać, że nie oczekuje ode mnie podłączenia pod CMS?
komentarz 21 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli nie chcesz tworzyć rozbudowanych back-endów i zajmować się tylko takimi wizytówkami to proponuję ogarnąć podstawy PHP i API WordPressa i myślę, że to Ci powinno wystarczyć do tego typu zleceń. PHP jest dość prostym językiem jeśli mówimy o podstawach więc nie powinieneś mieć większych problemów, a literatury i kursów też jest sporo.

WP pozwala natomiast na prostą i przyjemną edycję dla klienta.
komentarz 21 czerwca 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)

Pozwoli Pan, że jeszcze dopytam bo lubię mieć pewność na 100% laugh, czyli do zleceń na strony wizytówkowe, np. jakiegoś zespołu muzycznego(mniej znanego), albo salonu fryzjerskiego wystarczy mi wordpress?

2
komentarz 21 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie "Pan", aż tak stary jeszcze nie jestem : P (a tak na marginesie to w tej branży na forach itp. a nawet nierzadko na konferencjach itp. raczej panuje forma "Ty").

A wracając do tematu to owszem, wystarczy WP. Jest wiele gotowych szablonów, które wystarczy nieco dopasować, wypełnić danymi itp. WP ma trochę wad ale to całkiem osobny temat i wydaje mi się, że przy typowych wizytówkach za nie oszukujmy się, niezbyt duże pieniądze to nie ma co wybrzydzać :)

Sam mam bloga na WP i jestem w miarę zadowolony. Planuje co prawda przejście na coś innego połączonego z GH ale z braku czasu ciężko się za to wziąć.

Powiem Ci tylko, że to nie takie proste mieć dużo zleceń na proste stronki... często robią je agencje reklamowe, które mają umowy z 1-2 programistami co sobie dorabiają na tym więc chyba lepiej zrobić sobie jakieś fajne portfolio i uderzać w takie agencje. Proponuję zatem najpierw pouczyć się programowania i sam zobaczysz czy faktycznie będziesz chciał iść w taki stronki samodzielnie czy może poszukasz pracy jako jakiś junior.
komentarz 21 czerwca 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)

Dziękuję ( a propos pieniędzy to jeszcze zależy co rozumiemy przez duże pieniądze, bo dla mnie jako gówniarza od 300 do 500zł, bo chyba takie są mniej więcej stawki za taką stronę, to całkiem sporo yes)

komentarz 21 czerwca 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Tak, ale jak byś się przyłożył i podjął pracę w sensownej firmie to do tej kwoty doda się jeszcze jedno zerosmiley

komentarz 22 czerwca 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Przykładam się do html css i javascript, tylko to php przy podpinaniu strony do CMS'a mnie rozłożyło.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2018 przez toffik93 Bywalec (2,820 p.)
Zawsze możesz być front-end`owym specjalistą. W takim wypadku wystarczą Ci te trzy języki, o których wspominasz. Jeśli jednak chciałbyś podpiąć stronę pod CMS, to możesz ogarnąć podstawy PHP i WordPress`a.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w PHP przez michh123 Bywalec (2,790 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 552 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2019 w HTML i CSS przez Destiny Użytkownik (500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 416 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2016 w PHP przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...