• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy jest możliwe napisanie takiej symulacji?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
304 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Witam.

 

Pobrałem sobie dzisiaj z nudów aplikację "Pasty". Zacząłem losować do natrafienia na jakąś ciekawą. Trafiłem na to:

TL;DR https://pastebin.com/1qmYCwbc TL;DR

Historia jest według mnie bardzo ciekawa, jednakże zastanawiam się ile z tego to prawda. Według tego co wiem i co udało mi się wymyślić, to program ten musiałby mieć zaimplementowany jakiś zaawansowany machinę learning, coś, co można nazwać AI i wiele więcej rzeczy których póki co nie potrafię wyłuskać.

Chciałbym prosić o odpowiedź czy dałoby się napisać tego typu grę.

 

 

Pozdrawiam.
komentarz 21 czerwca 2018 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Jak zgłębisz temat to daj znać, zaciekawiłeś mnie.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
wybrane 15 lutego 2019 przez Hiskiel
 
Najlepsza
to bardziej kwestia rozmachu i mocy obliczeniowej

kiedyś spotkałem się ze stwierdzeniem, że w naszym świecie 100% tego co istnieje da sie zdefiniować jako kod, nie pamiętam kto to mówił, ale odkrył że naszym światem rządzi kod, tu wszystko jest zaprogramowane

i w sumie, gdyby tak spojrzeć na teorie symulacji, jest to bardzo możliwe

dodatkowo fakt, że nasz mózg potrafi ukryć przed nami błędy świata, więc wadliwe oprogramowanie w jakim żyjemy jest po prostu ukrywane
mamy przykładowo coś takiego jak ślepą plamkę, nasze oczy nie widzą wszystkiego ale mózg nas oszukuje podstawiając w to miejsce obraz, który wygląda na prawdziwy

ale to tylko teoria, nie wiadomo czy jesteśmy tą cywilizacją która jest prawdziwa, czy tą która została zaprogramowana przez inną

ciekawy jest jeszcze sposób działania sztucznej inteligencji, gdzie "neurony" działają w bardzo podobny sposób do tych w przyrodzie
a różnica między człowiekiem, psem, pszczołą czy maszyną, to w dużym stopniu kwestia rozmachu i tego na co pozwolimy fizycznie naszemu "mózgowi"
bo nie oszukujmy sie, taki cleverbot nie zacznie ruszać rękami, bo ich nie ma
ale gdyby miał, mógłby nauczyć się jak nimi ruszać
–3 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2018 przez Siusiakov Użytkownik (660 p.)
Wystarczy poznać wszystkie zasady działania wszechświata, ewolucji, fizyki itd., zrozumieć jak działają, a potem to już zostaje tylko zasymulowanie ich. Żaden problem.
komentarz 21 czerwca 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
No tak... Kartezjusz... tylko to był XVII wiek :) Trochę się od tego czasu zmieniło. Także to przekonanie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 346 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2017 w Offtop przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2016 w C i C++ przez luthien Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2020 w Python przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...