• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zarządzanie stroną internetową

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
90 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Witam,chciałbym prosić o waszą pomoc.Jaką wiedzę powinienem posiadać z zakresu Stron internetowych by móc ją napisać a następnie zarządzać ? Czy dobrym pomysłem jest uczenie się Pythona czyki jezyka niskiego poziomu oraz html?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Pytanie podstawowe co to za strona i czy chcesz dalej rozwijać się jako programista czy to jednorazowa akcja tak dla siebie?

Do zrobienia frontu potrzebne są trzy rzeczy: html, css i js. Jeśli dopiero zaczynasz to nie wchodź jeszcze w React, angular itp. itd. bo się pogubisz, zupełnie niepotrzebnie.

Do back-endu nie wiem jak z materiałami do pytonka. Do PHP miałbyś dużo gotowych przykładów co pewne będzie dużym ułatwieniem na starcie.

Chyba, że to sprawa jednorazowa i w ogóle nie interesuje Cię programowanie to wtedy polecam uderzyć w jakiś CMS, który wiele kwestii załatwi za Ciebie "w tle".
komentarz 20 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Sprawa wygląda tak, że chce nauczyć się dla siebie programować chcę stworzyć własną stronę internetową chciałbym tam naprzykład zamieszczać projekty które realizowałem w Pythonie i chcę się tym dzielić,przede wszystkim mam chęć poznania pojęć takich jak domeny vps vpn ftp Apache

Nwm konkretnie co to jest za dziedzina dokładnie ale zawsze interesowało mnie administracja sieci oraz coś na wzór  cyberbezpieczeństwa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 80 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 462 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez acab999 Początkujący (340 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 19 września 2015 w HTML i CSS przez Mariusz Szczerbal Użytkownik (580 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...