• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niezadowalająca jakość internetu nie taki jak w umowie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez DarkHell Nowicjusz (120 p.)
Witam. Mam problem z internetem. W umowie mam internet 20mb ale jak testuję prędkość na speedtescie to wynik jest niezadowalający czyli 5mb/8mb. Zadzwoniłem po serwis i koleżka przyjechał i podpiął się pod swój laptop przez kabel i u niego wyniki speedtestu to 18/20mb czyli takie jakie by mnie zadowalały w 100%. Dzwoniłem kilka razy sprawdzali wszystko i mówili, że to na 100% nie jest problem z ich storny. I teraz wyrywam sobię włosy z głowy bo nie mam pojęcia w czym może być problem. Antywirus to tylko Windows Defender, które nie blokuje nic. Komputer "nowy" Windows 10 Pro, dobry sprzęt w środku. Na PC nie ma syfu nie pobieram żadnych programów z X stron. Wyniki speedtestu takie same zbliżone w teście po kablu i po wifi. Testowałem na 2 różne routery i wyniki wręcz takie same. Router 1 to TP Link TL-WR543G drugi to Edimax BR-6228nS, nie są za nowe ale czy to może mieć aż taki wpływ żeby tracić aż tyle mb ? Proszę bardzo o pomoc.
komentarz 22 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

Tytuł popraw,

Niezadowalająca jakość internetu nie taki jak w umowie.

Nie powinno być poprawniej

Niezadowalająca jakość internetu nie taka jak w umowie.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Masz napisane 20Mb czy do 20Mb? Zgaduje że to drugie :(
komentarz 20 czerwca 2018 przez DarkHell Nowicjusz (120 p.)
Nie powinno mieć to znaczenie w przypadku kiedy koleś podpina swój PC i internet jest 20 MB a jak podpinam pod swój PC to jest 8 mb.
+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Internet od Orange ta?

Dla nich, wszystko jedno czy MB, czy MBits

To pierwsze to jednostka miejsca typu 10 MB zajęte, a to drugie to przepustowość łącza (prędkość) 10 MBits, tylko dla wielu firm to jest to samo. 8 MBits/s = 1 MB/s

20MBits/s = 2,5 MB

Czyli że masz +20MBits/s tak jak w umowie, powyżej 20MBits/s

 

Albo

 

W umowie jest do 20MB/s więc polecam zostawić router tak z 2 tyg załączony, prędkość podrośnie, ja mam do 1,4MB w umowie, a mam 1,6 ;)
komentarz 20 czerwca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Ale op napisał, że u serwisanta śmiga szybciej na jego łączu.
komentarz 20 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

Uruchom ponownie komputer. :) Będzie śmigać

na jakim speedtescie

jaki ping ? Wejdź na config routera ( 192.168.1.1 ) admin/admin ( login/hasło )

Myślę że ogarniesz obrazek

Myślę , że ogarniesz

komentarz 20 czerwca 2018 przez DarkHell Nowicjusz (120 p.)

speedtest.net by ookla testuja zawsze.

Ping jest tak 18/31 w grach na SP a w grach skacze do 450/600. Nie zawsze ale zdarza się.

1
komentarz 20 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Diagnoza problemu (według mnie ;) )

Spróbuj:

1. Wysłać inne ss, bo to jest , no nie w temat

2. Zrobić speedtesta na innej stronie

3. Zapewne masz smartfona, tam wykonaj speedtesta

3 i pół. Jeżeli speedtest na smartfonie wychodzi tyle ile powinien ( 20 MB ) to problem ma laptop, w przeciwnym razie jeśli wychodzi ( 5 MB ) to spróbuj zamówić jakiegoś innego koleszke z innej firmy aby wykonał speedtesta i pokaż mu umowę.

4. Spróbuj wykonać speedtesta szybko po włączeniu routera, i tak z 5h po wlaczeniu routera

5. Sprawdź rodzaj IP ( zmienne/statyczne )

6. Podaj datę z umowy, gdzie jest napisane że tego dnia powinnien być internet (chodzi o datę uruchomienia nowej prędkości)

7. Czy tego dnia ( pkt. 6 ) router był załączony długo? Czy może tylko 5 min.

8. Napisz operatora

9. Jeśli masz VPN to wyłącz

10. Sprawdź config routera, być może podczas konfiguracji , źle coś nacisnąłeś.

Ta diagnoza pomoże sprawdzić gdzie leży błąd ( 1,2,3 ) , sprawdzić czy router to "trawi" ( 5 ) i jak się zachowuje w różnych okolicznościach ( 4 ). Może to być spowodowane jakimiś czynnikami ( 8,9 ), lub brakiem wiedzy - przypadkiem ( 10 )

Za ortografię przepraszam, pisze z telefonu.
+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2018 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
"W umowie jest do 20MB/s więc polecam zostawić router tak z 2 tyg załączony, prędkość podrośnie, ja mam do 1,4MB w umowie, a mam 1,6 ;)" - nie wiem skąd masz takie obserwację, ale nie ma żadnej korelacji między długością działania urządzenia, a prędkością działania łącza.

Proponuję wpiąć się bezpośrednio do kabla sieciowego, ominiemy router i sprawdzimy czy prędkość będzie poprawna. Jeśli nie pomoże to sprawdzić czy Windows lub inne oprogramowanie nie pobiera danych.

Dobrze, też sprawdzić na jakimś innym komputerze na kablu czy to samo się będzie działo.
komentarz 20 czerwca 2018 przez DarkHell Nowicjusz (120 p.)
Koleżka, który przyjechał z serwisu podpiął się przez kabel do swojego lapotopa i po speedtescie było 20mb. Więc to musi coś byc z PC tak mi się zdaje, tylko co ? hmmm
komentarz 20 czerwca 2018 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Nie koniecznie wpinając się do kabla sieciowego pominął on router i kabel między routerem, a komputerem.

Wepnij kabel od ISP bezpośrednio do swojej karty sieciowej, jeśli ISP korzysta z serwera DHCP i nie sprawdza MAC Adresów dostaniesz adres IP od razu, jeśli z PPPoE to musisz uzyskać login i hasło oraz skonfigurować u siebie takie połączenie, z tym odsyłam do google jak takie coś zrobić.

Jak prędkość poprawna to problem z routerem lub kablem między routerem komputerem.

Pozdrawiam.
komentarz 20 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

@NoOgar95,

Jak wiesz, do twojego routera ciągle są wysyłane pakiety sprawdzające i wysyłające diagnostyki. Te pierwsze 2 tygodnie są najważniejsze bo wtedy operator tesrujez czy nic się nie dzieje ITP. czy łącze nie spada, potem to olewa. Więc jeśli będzie cały czas załączony ( jak najdłużej ) to więcej przyśle diagnostyk i więcej szans na to, że coś zostanie wykryte.

komentarz 20 czerwca 2018 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
1. Nie ma żadnych pakietów sprawdzających. Podaj proszę nazwę protokołu odpowiedzialnego za taki ruch. Z tego co pisze autor posta, punkt dostępowy jest jego własnością. ISP nie ma nawet obowiązku dokładnego monitorowania łącza klientów spoza usługi NAT, a na pewno nie ma dostępu do jego urządzenia.

2. Prędkość łącza jest podyktowana standardami Ethernet. Sam standard nie zmniejsza/zwiększa prędkości na dany port. Port przerzuca tyle ramek ile jest w stanie np. Fast Ethernet do 100 Mbps.
komentarz 21 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Skoro się znasz lepiej. No to "prowadź" to pytanie.
komentarz 22 czerwca 2018 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Nie wiem czy znam się lepiej.

Nie znam żadnego protokołu, technologii lub usługi do diagnostyki połączeń. Brzmi to jak wróżenie z fusów.

Łatwo natomiast znaleźć standardy działania w sieci Ethernet.

Jestem człowiekiem i mogę się mylić, więc jeśli tylko masz potwierdzenie swoich wpisów to ja z chęcią zweryfikuje Twoje źródła.

Temat został już i tak mocno wyczerpany w innym wpisie co można zrobić.

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Spróbuj nagrać jakiegoś linuxa na pendriva, odpalić jako live i na nim sprawdź neta. Ewentualnie przeskanuj kompa hitmanem pro.
komentarz 20 czerwca 2018 przez DarkHell Nowicjusz (120 p.)
wykryte zagrożenia = 0 ;/ to nie to, komp świeżo czyszczony

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 360 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...