• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki i źródła C++, java, python.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Xarti Obywatel (1,380 p.)

Cześć, jestem na studiach informatycznych, a że zbliżają się wakacje i wreszcie będę miał trochę czasu (ehh sesja) to chciałbym się troszkę podszkolić z czegoś co się przyda w przyszłości. Kończę właśnie I rok, więc z narzędzi informatycznych jedyne co miałem to kurs C++ (tak, żeby na przedmioty związane z algorytmikom starczyło, czyli w sumie podejście proceduralne + korzystanie ze struktur już obecnych w języku) i jakieś podstawy linuxa. 

Z tego co chciałbym zrobić (wakacje są dłuugie) i czego dotyczy moje pytanie:
- C++ : czytałem I część symfonii, jestem w połowie szkoły programowania Praty, moje pytanie brzmi co dalej? Bo to są takie książki na zapoznanie z językiem, wprowadzenie, za co się więc wziąć gdy już będę wiedział coś tam o obiektówce i w miarę sporo o narzędziach języka?

- Java : w przyszłym semestrze mam przedmiot związany z programowaniem obiektowym, realizowany właśnie w tym języku, a jako że jest to bardzo popularny język chciałbym  się wziąć za niego wcześniej. Na razie robiąc mały research wpadłem na tą pozycję: Java. Podstawy. tutaj pytanie czy są jakieś inne, lepsze lub warte uwagi oraz czy druga część tej książki (to już bardziej przyszłościowo) jest tak samo dobra i warta uwagi (bazując na ocenach na forach) jak pierwsza

- python - AI : no właśnie, jest u nas koło naukowe zajmujące się sztuczną inteligencją i projekty bazują na pytongu, więc chciałbym i tego liznąć, tutaj jakieś sugestie - kursy, książki, mile widziane,

- algorytny : w tym semestrze miałem przedmiot związany z algorytmami, który mi sporo otworzył oczy na rozwiązywanie problemów muszę przyznać, bazowano w nim na książce "Wprowadzenie do algorytmów" Cormena. Przerobiliśmy ok. pół tej książki (może troszkę więcej), ale wiem, że jest tam sporo rzeczy o których sobie chętnie doczytam. Będę polował na nią w bibliotekach, niestety muszę przyznać że nie jest ona szczególnie szeroko dostępna (także w internecie można ja praktycznie tylko kupić na allegro, co jest dosyć ciekawe). Moje pytanie brzmi, czy znacie jakieś książki / źródła, związane z algorytmikom, które są warte uwagi ale nie nakładają się w zbyt dużym stopniu z Cormenem?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi laugh

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
wybrane 13 września 2018 przez Xarti
 
Najlepsza
C++ - pisz swoje projekty. Temat dowolny. Aplikacja szyfrująca, web crawler, program do rozwiązywania sudoku, jakaś grafika (SFML?), cokolwiek Cię interesuje. Nie masz pomysłu to spróbuj napisać jakąś aplikację z której korzystasz, oczywiście mega upośledzoną, nie oszukujmy się :P. Nigdzie sie tyle nie nauczysz jak przy pisaniu projektów w języku, tym bardziej, że czytasz te książki o składni i ją już dosyć dobrze znasz.

Java to bardzo dobry język do nauki podejścia obiektowego. Aczkolwiek jest bardzo podobna do C++, więc nie czytałbym jakiejś cegły od deski do deski jeśli znasz już C++. Poczytaj o jakichś podstawach i zacznij pisać, reszta wyjdzie w praktyce. Dużo też daje czytanie czyjegoś kodu. Także fora, githuby itp.

O AI dużo nie wiem. Python jest prosty i przyjemny, ale słyszałem ze w sztucznej inteligencji jest sporo ciężkiej matematyki. Dlatego myślę, że to kiepski pomysł na naukę programowania czy jęzka. Naucz się jako tako programować, a dopiero potem AI. Ale samego pythona możesz się nauczyć :P

Co do Cormena to jak się dobrze poszuka to wszystko jest w internecie - angielska / polska wersja, do wyboru. Chociażby na chomiku :P

A teraz najważniejsze - nie zaczynaj 10 języków na raz. Opanuj dobrze jeden to przestawienie się na inne (o ile nie mówimy o całkiem innych stylach programowania) przyjdzie Ci z wielką łatwością.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,204 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 6,901 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 471 wizyt
pytanie zadane 13 września 2020 w C i C++ przez scatman Nowicjusz (130 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...