• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własny blog, czy ma rację bytu ? ;)

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
280 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2018 w Nasze projekty przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Witam!

Bez zbędnej gadaniny przejdę do konkretów. Postanowiłem stworzyć własnego bloga programistycznego. Jest postawiony na obecną chwilę na darmowym serwisie (wordpress.com) ze względu na to, że nie wiem na jaki odbiór mojego bloga liczyć ;) Na razie jest tylko jeden ogólnikowy post o tym jak zacząć w gamedev'ie. Proszę o opinię i konstruktywną krytykę (chodzi mi głównie o jakość merytoryczną artykułu). Dajcie mi znać czy podoba się wam czy nie ;)

https://mikeedev.wordpress.com/

Pozdrawiam!
komentarz 18 czerwca 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Czy fizyka nie jest potrzebna do gameDave, do oddania zalozmy realistycznosci dla gry? Oraz jak sie nie myle, to unity to silnik dla wielu jezykow, a nie tylko c#
komentarz 18 czerwca 2018 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Jeśli chodzi o fizyke, to wplotłem ją w matematykę (ale w poście poprawie i dopiszę) ;)

O JS'ie i Boo w Unity nie wspomniałem, ponieważ w nowszych wersjach silnika nie są już wspierane i powoli zostają wyparte na rzecz samego C#

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 czerwca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Ciekawy wpis. Nie dowiedziałem się co prawda niczego czego już bym nie wiedział, ale i tak popieram inicjatywę. Jeśli lubisz pisać i masz o czym, to pisz. Gamedev to nie moja bajka, ale chętnie poczytam programistycznego bloga :)

PS możesz założyć temat na forum, w którym będziesz umieszczał informację o nowych wpisach, tematach itp. Łatwiej będzie ludziom na Ciebie trafić
+1 głos
odpowiedź 18 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Fajnie, że chcesz pisać, życzę wytrwałości, sam jakiś czas temu odpaliłem bloga i na początku pisałem często, ale teraz coś brak czasu żeby porządnie do tego usiąść...

Taka tylko mała sugestia - zintegruj komentarze z Disquss. Osobiście nie lubię komentować jeśli nie ma disqussa bo potem nie wiem co się dzieje itp. A tak, masz pod ręką wszystkie swoje komentarze z różnych stron.

I druga kwestia, możesz uderzyć do Bartka na polskifrontend.pl Co prawda Twój blog zapowiada się, że nie będzie typowo "o webie", ale może zgodzi się na dodanie Cie tam :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 223 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,086 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Werlock Użytkownik (580 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 8,016 wizyt

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...