• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klient forum na Androida

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Znalazłem na githubie klienta Q2A(oprogramowanie tego forum) na androida pod linkiem:

https://github.com/NoahY/q2android

Dla zielonych w katalogu bin jest aplikacja ;) Jest tylko mały problem ponieważ klient nie pójdzie bez wcześniejszego wgrania pluginu i konfiguracji na forum. Nie wiem czy Pan Mirosław byłby zadowolony z instalowania dodatkowych pluginów. Zresztą czy klient androida byłby dobrą sprawą? wersja mobilna forum działa bardzo dobrze. To pytanie skierowane do was! Czy zważając na pewnie okoliczności chcielibyście mieć takiego klienta na androidzie? Czy może wystarczy przeglądarka? Czekam na odpowiedzi ;)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,620 p.)
Używam windows phone i aplikacja byłaby dla mnie świetnym rozwiązaniem.
+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
edycja 7 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk

Ja jeśli nie na komputerze to jestem na tablecie 7" z Androidem i strona działa okej, chociaż na pewno aplikacja mobilna była by dużą wygodą. Już niedługo planuję zakup telefonu z Windows Phone więc taka aplikacja też by się przydała. Podsumowując: jestem ZA dla wszystkich aplikacji mobilnych laugh

Jeszcze jeden taki pomysł przyszedł mi do głowy ale w tym jestem zupełnie zielony: można by napisać rozszerzenie do przeglądarki (przynajmnniej Chrome i Firefoxa), które pokazywałoby np. nowe pytania w formie jakiś powiadomień czy odpowiedzi na komentarze... No taki system powiadomień czy to automatycznych czy po kliknięciu na jakąś ikonkę. Nie mam pojęcia jak to się robi ani nawet w jakim języku są pisane rozszerzenia do przeglądarek ale tak teraz przyszło mi do głowy i sam chętnie bym z tego skorzystał.

komentarz 7 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
Zainstaluj czytnik RSS i wybierz aby wyświetlał tylko najnowszy post i odświerzał co kilka sekund.
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Tak, wiem że tak można ale chodziło mi bardziej o jakieś dedykowane rozszerzenie typu klikamy na jakąś ikonkę obok paska adresu i otwiera nam się okienko czy jakaś lista powiadomień z których możemy przejść bezpośrednio pod adres którego dotyczy... Wiem można też wejść na stronę i sprawdzić ale gdyby coś takiego było na pewno bym nie pogardził :)
komentarz 7 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
chodzi o toolbar?
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
No coś w tym stylu ale nie do końca :P Może wytłumaczę na podstawie przykładu: mam teraz obok paska adresu (korzystam z Chrome) np. ikonę jakiegoś color pickera i po kliknięciu w nią rozwija mi się możliwość wyboru koloru. Czyli teraz coś podobnego z forum: po kliknięciu ikonki pokazują się moje powiadomienia, najnowsze pytania czy możliwość odpowiedzi na prywatne wiadomości. Wg mnie byłoby to wygodne, aby np. podczas pisania i testowania swojej strony mógłbym sprawdzać co tam nowego na forum :D
komentarz 7 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
pomysł zacny :D
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
No myślę, że nie najgorszy ale gorzej jest z jego realizacją. Ja nie mam pojęcia od czego zacząć ani nawet w jakim języku więc raczej nie pomogę.
+1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Przydałaby się wersja forum na Androida, jednak przydatność większa niż strona w przeglądarce.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 70 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 107 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia w Sprawy forum przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia w Sprawy forum przez niezalogowany

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...