• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dylemat - kod źródłowy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
168 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2018 w C i C++ przez fruczka Użytkownik (570 p.)
Siemka. Mam pewien dylemat. Otóż.. nie wiem, o co chodzi wykładowcy podczas wykonania zadania z liczbami rzeczywistymi. Jak można stworzyć program z liczb losowych, aby były w nim liczby rzeczywiste? Osobiście myślę, że jest to sprzeczność, bo na logikę, nie da się powiedzieć, czy liczba 3,14 jest parzysta bądź nie.
Zadanie polegało na tym, żeby stworzyć tablicę dwuwymiarową macierzy 3x3, wyliczyć wyznacznik, podać średnią arytmetyczną, wartość centralną, minimalną, maksymalną, liczby parzyste i nieparzyste, a wszystko to powinno mieć liczby rzeczywiste. Mam program wykonany z liczbami całkowitymi i mam problem, jak można to przekształcić na liczby rzeczywiste?
PS. Chodzi mu o zmianę na float, double, itd? Jeśli będzie potrzeba to wrzucę kod.
komentarz 17 czerwca 2018 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Pokaż może oryginalną treść zadania.
komentarz 17 czerwca 2018 przez fruczka Użytkownik (570 p.)
Zadanie.

Napisz program obliczający wyznacznik macierzy 3x3 operując na liczbach rzeczywistych. Wyznacz średnią arytmetyczną, wartość centralną, minimalną i maksymalną oraz wypisz liczby parzyste i nieparzyste.
To treść zadania.
komentarz 17 czerwca 2018 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
To... zgadzam się, część o parzystych ma mało sensu. :/
komentarz 17 czerwca 2018 przez fruczka Użytkownik (570 p.)
Ano właśnie ;) Gdyby tej końcówki polecenia nie było, to można by było podziałać coś, a tak to jak to mówią... ani be, ani ce, ani kukuryku hehe :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 434 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2017 w C i C++ przez arnejjj Nowicjusz (160 p.)
+115 głosów
40 odpowiedzi 11,777 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w C i C++ przez fruczka Użytkownik (570 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...