• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia - kolejny zagubiony kandydat

Object Storage Arubacloud
+1 głos
449 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jarver Użytkownik (820 p.)

No witam, hej, cześć, aloha! Pomyślałem że założę kolejny temat dotyczący studiów, jeden z wielu setek jak nie tysięcy na tym i innych forach. Przepraszam za to, może powinienem poszukać więcej na ten temat aby znaleźć odpowiedzi ale czytam te tematy no i... sam nie wiem. Gdyby ktoś miał czas zapraszam do rozpatrzenia udzielenia mi pomocy :)

To tak interesują mnie studia związane z informatyką, programowaniem, myślę o nauce programowania w językach C++/Java - nisko i wysoko poziomowe. albo studia uczące front endu albo back endu, języków skryptowych np js albo tych takich bardziej swobodnych z back endu czyli PHP. Wiem że studia mnie nie nauczą ich używać i stać się boskim programistą, no ale chcę przez te 5 lat studiując uczyć się czegoś co jest powiązane z tym czego będę się uczył na własną rękę (taki jest plan, trochę naiwny :D ale do odważnych Świat należy!). Jeżeli chodzi o moją maturę jak mi poszła no cóż, rozszerzenie z matmy niestety niezbyt dobrze, strasznie ułomny jestem.... No ale to nie przekreśla próby startu na lepsze uczelnie, chodzi mi o to że i tak spróbuję, bo kto wie może się uda :P nic nie tracę próbując (no może poza tymi 80 złotymi jako opłatą rekrutacyjną :)).

To skoro już napisałem co mnie interesuje to teraz uczelnie, jestem z Śląska, malowniczej krainy fabryk, przemysłu, wysokiego zanieczyszczenia powietrza i pięknej gwary. Jesli idzie o uczelnie odległość no powiedzmy nie grali roli większej, choć np. do Gdańska nie chciałbym startować... Bo to toszku daleko, a do domu czasami fajnie by było wrócić ^^ no w końcu trzeba będzie uzupełnić zapasy jedzenia, prawda? :) No dobra co do uczelni, myśłe o tej: PWR mamy tam chyba 3 wydziały informatyki, tak jakby w4 w8 i w11 albo 13 bodaj, w4 to podobno C++ asembler niski poziom, w8 to niby bardziej wysoki poziom czyli java, a w11 to matma, fizyka no i programowanie. Tylko one też mają pod sobą kierunki chyba no i tam już się trochę gubię... Chodzi o to że klikam ten np. w4 no i kurcze wyskakuje inżyniera systemów informatycznych/medycyna itp. itd. No to już tak nie za bardzo wiem, niby chciałbym coś z medycyną mieć wspólnego, ale biologii nigdy nie lubiłem ^^ no poza anatomią i genetyką damn... Tutaj bym już potrzebował rad. Ok inna uczelnia to politechnika śląska - gliwicie, podliknowałem pierwszy kierunek ktory brzmi ciekawie a tu link do drugiego  hmn? Jak to widzicie? A może ktoś coś innego by jeszcze z tej uczelni polecił? No i kraków mam blisko :D to wiadomo AGH i chyba Politechnika Krakowska. AGH raczej się nie dostane za cienki jestem, ale też mi jakoś nie zależy szczególnie choć sprobowac warto, tylko jest tam strasnznie dużo tych informatyk, znajomy mi polecił te kierunki na które trzeba być mistrzem Świata żeby się dostać czyli raczej nie dla mnie. No ale może coś innego z tej uczelni hmn? :)

No to tyle z mojej strony, liczę na wasze rady i pomoc, bo czytam te plany uczelni i niby jest często spoko, choć no sam nie wiem co o tym myśleć, brak mi doświadczenia... :/ No to dzięki wszystkim zainteresowanym za pomoc! Bardzo doceniam, dziękuje za poświęcony czas :D i pozdrawiam cieplutko!

komentarz 17 czerwca 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Mógłbyś doprecyzować swój problem? Bo odnosząc się do akapitów - co do drugiego, każdy kierunek ma sullabus - czasem mniej, czasem bardziej przejrzysty, ale tam jest wszystko - co do twoich wymagań to od C++ się zwykle zaczyna programowanie na 1 roku, generalnie z C++ i javą zetkniesz się raczej wszędzie, php i assembler na niektórych kierunkach jest, na niektórych ich nie ma - patrz syllabus, tak samo cała reszta. Matura poszła słabo - to w pierwszym kroku musisz jakoś oszacować ile możesz zdobyć (jakieś widełki, im ciaśniejsze tym lepiej), potem popatrzeć jak się liczą punkty na uczelniach w okolicy i gdzie się dostaniesz, bo z samego stwierdzenia "słabo" jeszcze nic nie wynika, poza tym na pewno zdawałeś inne przedmioty z których jakieś punkciki będą. Co do trzeciego akapitu to na AGH informatyk jest co najmniej 5 (masz jakieś stosowane na WGGOŚ oraz WIMIP) , co prawda FIS oraz EAIIIB to bardzo dobre kierunki, ale o tym trzeba było myśleć przed maturą ... Teraz sprawdź gdzie się dostaniesz a jak będziesz miał jakieś rozeznanie, wtedy można coś więcej ogarniać.
komentarz 17 czerwca 2018 przez Jarver Użytkownik (820 p.)

:) Dzięki za komentarz - doprecyzować problem, chciałbym żeby się ludzie podzielli swoim doświadczeniem może ktoś studiuje na uczelni X i przeczyta to. Dojdzie do wniosku, że przerabia materiał zwiazany z tym co mnie intresuje i uwaza ze ten materiał ktory jest przerabiany, faktycznie dotyczy tego o czym mowa, jest w miare aktualny no i ogólnie na +. No to następne co zrobi - otworzy serduszko i napisze czego można się spodziewać, w sensie każdy miał jakieś oczekiwania idąc na uczelnie X więc czy te oczekiwania się spełniły/spełniają choć po części? Wiem że każda uczelnia sylabuss, oferte dydaktyczną, ale mając tyle uczelni, czytając każdy syllabus, oferte, no to nie jest takie proste, bo jest tego bardzo dużo, przedmioty są nazywane tak jak uczelnia chce, często nie jest sprecyzowane czym jest np. pisanie efektywnego kodu (brak informacji o języku, no i ogólnie termin taki że powiedziałbym - no programowanie obiektowe, ale czy tylko?), po przeglądnieciu 7-miu kierunków na jednej uczelni, zaczynam się gubić gdzie co było, nie mówiąc o tym że mam do przeglądniecia jeszcze 5 innych uczelni. Doprecyzować jak poszła matura, no nie wiem podstawa poszła przyzwoicie chyba, gorzej z rozszerzeniem... Jak poszło, no nie sprawdzałem odpowiedzi więc nie mam zielonego pojęcia, może będzie 40% jak pójdzie dobrze... No i przed maturą myślałem o tym FISIE i powiedziałem sobie że raczej nie chce tam iść, co więcej poświęcałem czas na naukę ale raczej z myślą o udaniu się może do Wrocławia. Moja wypowiedź mówiła o nauce przy okazji, chodzi o to że nie chce iść na AGH na FIS gdzie będę musiał poświecać wiele godzin dziennie na fizykę i matmę żeby ogarniać i zaliczać. Intresuje mnie uczelnia która pomoże mi się rozwijać w tych językach + mogę zainwestować swój własny czas na rozwój tworząc portfolio, czytając książki etc. No i napisałem Ci że temat odnośnie sprawdzania czy się gdzieś dostanę jest taki no meh, bo nie mogę założyć że akurat w tym roku będzie taki próg i nie mam szans, bo tego tak na serio, serio nie wiem... A rejestracja no konczy sie samym poczatkiem lipca, z czego wyniki z matur będą 3-ciego, czekanie na ostatni moment żeby sobie posprawdzać nie jest czymś co chce praktykować. Podsumowujac, chciałem usłyszeć opinie ludzi którzy polecają mi uczelnie + kierunek na którym są, bo widzą że to o czym piszę to jest to czym się zajmują ew. dodadzą do tego swój komentarz albo radę. Dzięki temu będę wiedział na które kierunki zwrócić swoją uwagę szczególnie gdy będę czytał organizacyjne plany studiow na najblizsze 5 lat co mnie czeka na tej drodzeangry.

Pozdrawiam i dzięki za czas:D

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 264 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 275 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez thepstr Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 364 wizyt

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,437 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...