• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

React - podział na HTML i JS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2018 w JavaScript przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Witam,

Czy po stworzeniu strony w React, można rozdzielić (eksportować? - nie wiem jak to nazwać) komponenty do tradycyjnych plików z podziałem na HTML i JS?

Może ktoś spotkał się z takim narzędziem?

Mój backendowiec mówi, że miałby problem z plikami Reacta.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Mój backendowiec mówi, że miałby problem z plikami Reacta.

A co on ma do frontu? Robisz tylko client-side czy łącznie z SSR?

Back-endowiec wystawia Ci po prostu API, które Ty konsumujesz sobie u klienta, najczęściej przy wykorzystaniu Ajax i przy startowym SSR jeśli robisz.

Napisz z czym dokładnie ten back-endowiec ma problem...

komentarz 16 czerwca 2018 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

Z tego co widzę to on pracuje w framework Kohana.
Na razie nie wiem jak się za to zabrać.

Mam na githab taki układ np. footer:

<?php defined('SYSPATH') or die('No direct access allowed.'); ?>
<footer<?php echo isset($footer_bottom) ? ' class="bottom"' : '';?>>
	<div class="container">
		<div class="row">
		</div>
	</div>
</footer>

Ja tworzę kod w HTML a on wkłada do PHP. Dokładnie nie wiem w czym miałby problem.

1
komentarz 16 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
no ale Kolego, gdzie Ty tu masz Reacta ???

Musicie się dogadać w jaki sposób pracujecie - czy html generujecie z poziomu php np. poprzez jakiś system szablonów albo po prostu łącząc bezpośrednio php z html albo robicie po nowoczesnemu, czyli back-end wystawia API, a Ty na froncie to odbierasz i front jest kompletnie niezależny od back-endu.

Taki układ jest wg mnie znacznie lepszy. W back-endzie wystaw sobie np. na jakimś endpoincie listę w JSON artykułów i potem we froncie ją odbierasz i sobie w JS obrabiasz. W ten sposób cały czas macie niezależność. Jeśli np. za chwilę Kolega zmieni back-end na symfony czy zupełnie co innego, nawet np. na node to Ty nadal wszystko masz po staremu byleby endpointy się zgadzały i zwrotne dane z API.
komentarz 16 czerwca 2018 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Jeszcze nie ma Reacta, bo jeszcze nic nie ma z frontend.

Pierwszy raz pracuje z backendowcem i nie wiedziałem z czym to się je.

Twój sposób jest super.

Wolałbym to robić w React, ale nie wiem czy Kohana wspiera takie rozwiązanie.
komentarz 16 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
no to tym bardziej obstaje przy jasnym rozdzieleniu frontu i backendu :) niech Ci ten kolega wystawi API o które Ty dopytasz we froncie i oboje robicie w czym chcecie kompletnie niezależnie,a w razie czego ssr można tez postawić na node i niezależnym skrypcie od API jeśli w ogole potrzebujecie SSR.

Pracowałem kiedyś z szablonami PHP ale podział na API i front jest znacznie lepszy. Co wiecej nie musisz mieć nawet api i frontu na jednej domenie i serwerze bo mogą one być całkowicie niezależne. Łatwo też wtedy obsłużyć to samo api z kilku stron jeśli zajdzie kiedyś taka potrzeba.
+1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2018 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)

Możesz spróbować zastosować się do tego albo tego poradnika.

+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,690 p.)
Tzn, prawda jest taka że 1-single page: działą na bazie 1 pliku HTML i plików JS/JSX :) ... i to w js/jsx sa komponenty reakta, wiec na dluzsza mete nie widze zadnego problemu
komentarz 17 czerwca 2018 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Chodzi o bardziej zaawansowany serwis. Logowanie, forum itp.
komentarz 18 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,690 p.)
co związku z tym? to wszystko zrobisz w 1 single page cały REST zrobisz w oparciu o JSX I 1 strone HTML... to zapewnia REACT i po to się go stosuje.

A serwer postawisz na node.js przez webpacka

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 902 wizyt
pytanie zadane 8 września 2020 w HTML i CSS przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 332 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 22 października 2020 w JavaScript przez User007 Bywalec (2,400 p.)

92,550 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...