• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomysł na grę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,259 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2018 w Android, Swift, Symbian przez Janko Początkujący (420 p.)
Ostatnio wpadłem na pomysł stworzenia pewnej gry na Androida.

2D, niezbyt skomplikowana, ale w chwili planowania wydaje mi się ciekawa.

Chcę ją zrobić dla siebie, żeby się po części sprawdzić w programowaniu, jeśli wyjdzie z tego coś ciekawego to może wrzucę ją na google play.

Jak na razie jestem po podstawowym kursie C++, do tego próbowałem tworzyć kilka bardziej skomplikowanych programików, ale nie wiem kompletnie jak zabrać się za tę grę.

Co powinienem opanować, w jakim języku programowania muszę się doszkolić, jak najlepiej od początku się za to zabrać?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2018 przez Pac Plus Mądrala (5,560 p.)
edycja 16 czerwca 2018 przez Pac Plus

Możesz pisać w jakim języku jest ci wygodnie, jednak jeżeli chcesz zostać przy pisaniu applikacji na Androida, to najczęściej firmy które się tym zajmują używają Javy bo na tym operuje API Androida.

Polecam osobiście chwycić się czegoś na wyższym poziomie abstrakcji skoro już opanowałeś podstawy C++, możesz zacząć od jednej z poniższych opcji:

Ruby z Ruboto

[http://ruboto.org/] Ruboto to silnik który używa JRuby, przez co kompiluje się bezpośrednio pod JVM (virtualną maszyne Javy), i pozwala ci na prosty dostęp do API androida.

Python z QPython

[http://www.qpython.com/] Jeżeli bliższy jest ci Python, to go też możesz użyć, do pisania skryptów lub nawet pisania małych aplikacji, myślę, że na potrzeby małej gry jest wystarczający.

Applikacja webowa z ElectronJS

[https://electronjs.org/] Jest też opcja odpalania JS + HTML + CSS przez ElectronJS. Nieco wolniejsza, ale dobre użycie tej technologi pozwala na uprostrzenie sobie pracy i daje duże spektrum narzędzi. JS jest dzisiaj zaskakująco sprawny, potrafi przeprowadzić jakiekolwiek oberacje, emulować inne języki a nawet platformy. Pozwala ci to na pisanie w praktycznie dowolnym języku, wystarczy poszukać odpowiedniego interpretatora (dla przykładu Ruby VM napisany przez John'a Resing'a dziesięć lat wstecz: https://johnresig.com/blog/ruby-vm-in-javascript/).

Powodzenia!

0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Ja propo wrzucania na Google Play, wiesz ,że trzeba płacić?

https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/113469?hl=pl
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2018 przez Janko Początkujący (420 p.)
Już mniej więcej wszystko wiem i zacząłem się bawić w Unity.

Zwykłe tekstury - podłoga, background itd. nie były dla mnie problemem i stworzyłem coś własnego, ale potrzebuję jeszcze czegoś do stworzenia prostej postaci 2d oraz kilku prostych animacji do niej typu skok, 2 rodzaje ataków itp.

Polecacie coś konkretnego?
–3 głosów
odpowiedź 15 czerwca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
C# UNITY LUB C ++ UNREAL ENGINE UWAGA JĘZYKI OBIEKTOWE.
komentarz 16 czerwca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)

UWAGA JĘZYKI OBIEKTOWE

Tylko teraz dlaczego akurat języki obiektowe?
Dlaczego tylko c# albo c++? 
Jakie to ma powiązanie i jaki ten wybór na skutki? 

Zawsze wydawało mi sie że gry można tworzyć we wszystkim, w czym można tworzyć gry
Czyli jakieś tworzenie powiązań między akcją i skutkiem, i jakieś operacje na tym co sie wyświetla, co umożliwiają praktycznie wszystkie popularne języki, nie tylko obiektowe i nie tylko c# i c++

komentarz 16 czerwca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Chodziło o to że c# i c++ są najczęsciej używane do tworzenia gier jako języki obiektowe.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 565 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2020 w Offtop przez xardas Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 274 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez Piotrek9988 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 517 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Nasze projekty przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

92,547 zapytań

141,389 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...