• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwerownia; czy ktoś bawił się w to???

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
567 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mag Początkujący (380 p.)
Zastanawiam się, nad założeniem serwerowni. Jestem ciekaw, jak to wygląda p[od względem technicznym. Czy ktoś z was zajmował się tym, lub miał z tym jakąś kolwiek tyczność?

Na pewno musi być ktoś kto się będzie tym zajmował od strony technicznej i szukaniem ludzi do wynajmu przestrzeni pamięciowej.

Jednak, wiedzy na ten temat nie mam, a ledwie co zaczynam się uczyć C++.

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
edycja 30 czerwca 2015 przez KamilKulig

To nie takie hula-hoop na poczatku ;) 

Obecnie pracuje w jednej z krakowskich serwerowni ( mniejszej ). Tak na dobry poczatek musisz mieć:

  • miejsce na mała serwerownie z
    • ​dobrym, stałym przyłaczem elektrycznym ( 3 fazowy conajmniej, a lepiej 5 fazowy jakby Ci któras faze wywaliło ;) )
    • stabilne i wydajne łacze internetowe ( jeśli chcesz zarabiać to mówimy o transferach rzędu 1 i więcej Gb )
    • Klimatyzacja  / stała temperatura i wilgotność w pomieszczeniu 
    • Osprzęt do awaryjnego zasilania 
    • same serwery 

Na dzień dobry musisz włożyć 50k aby to jakoś kuśtykało u babci w piwnicy ;) To już nie jest tak, jak było kiedyś. Do tego szmat pozwoleń etc.

Jak nie masz wolnych 100k które możesz śmiało wyrzucić to wybacz - ale nie masz co startować. Takie moje zdanie ;)

0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
komentarz 30 czerwca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Nie koniecznie musi być taki drogi. To zależy, do czego on potrzebuje tej serwerowni. W najgorszym wypadku można zrobić serwerownie ze starego komputera :D
komentarz 30 czerwca 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)

Z tego co mówił, to w celach zarobkowych chce to udostępniać, więc serwer na laptopie raczej średnio da radęlaugh

komentarz 30 czerwca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)

No raczej średnio wink

0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez niezalogowany
I w domu tego nie postawisz takie pare maszyn za ścianą generuje spore ilości promieniowania elektromagnetycznego i przełoży się w bule głowy złe samopoczucie itd
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2015 przez Mag Początkujący (380 p.)
Dziękujue za wszystkie porady:) Teraz już wiem co musze brać pod uwagę, a może kiedyś będzie mnie na to stać:P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 381 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 706 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez grlland Nowicjusz (130 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...