• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przechowywanie danych

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
256 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2015 w JavaScript przez Kamil Stoksik Początkujący (490 p.)

Witam,

mam do Was pytanie dotyczące przechowywania treści, danych do strony www. Mianowicie treningowo robię stronę na temat postaci z Warhammer 40k battle. Chcę stworzyć jak narazie dla siebie stronę na której będzie można znaleść informacje dotyczące każdej figurki. Informacje oznaczają jej statystyki, zdolności specjalne zasady.Postaci mają z reguły rózne ilości zasad specjalnych zdolności jedyne co się powtarza to ich parametry prezentowane w tabeli 2 wiersze kilka kolumn. Każda armia ma kilka rodzai fighterów hq elites troops.... w kazdym rodzaju sporą liiczbe jednostek.

i tu właśnie moje pytanie jak proponujecie mi podejść do tematu ?

1.dla kazej armi oraz figurki zrobić osobne podstrony ładowane do diva z treścią

2.zrobić 1 stronę na której zawartość diva z treścią będzie zmieniała sie w zależności od wartości zmiennych odczytywanych po naciśnięciu odpowiedniego przycisku (wtedy treść glównego diva znalazłaby się w kodzie js)

3.nie wiem jeszcze jak ale wprowadzić te dane do bazy i wyciągać z odpowiedniej tabeli odpowiednie dane ( jak rozwiązac problem różnej ilości zdolności)

oto szkic tego o co mi chodzi:

za wszelką pomoc dziękuję

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez Grzesiek Eleryk Mądrala (6,820 p.)
Sprawdź i potestuj wszystkie niżej wymienione elementy.

HTML, CSS, JavaScript, MySQL

Musisz znać zasady, żeby z nich korzystać.
komentarz 30 czerwca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To nie są elementy a kontkretne technologie...
komentarz 30 czerwca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
SQL bez php?:)
komentarz 30 czerwca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
No nie da rady :D
komentarz 30 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Node.js i sterowniki baz danych? No da radę ;)

Ale pewnie nie o takie JS tu chodziło
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ja bym zrobił coś takiego.

Na głównej stronie masz wyświetlone te różne Armie, po kliknięciu przechodzisz na stronę jednostek. Tutaj sprawdzasz  jaka armia została wywołana i wyświetlasz odpowiednie jednostki z bazy danych. Oczywiście   tabele połączone relacjami a nie wszystko do jednej tabeli.
komentarz 1 lipca 2015 przez Kamil Stoksik Początkujący (490 p.)
Hej

dzięki za odpowiedź i nakierowanie na jakąś drogę. Chciałbym w takim razie zapytac czy istnieje taka możliwość aby dane z tabeli- konkretne pola pakować w konkretne divy? jeżeli tak to na co powinienem zwrócić uwagę by do tego dojść jak to razem połączyć?

niestety większosć twórców tutoriali kursów podnieca się ładowaniem danych do tabelek na pustej stronie. Ja niestety nie znalazłem tutka który opisywałby krok po kroku co się dzieje i jak to zrobić by ładnie zaprezentować dane z bazy MySql Tak jak wszystkie kursy Pana Mirosława poza MySql (moja opinia, moje odczucie). i szczerze mówiąc gdybym chciał zrobić tą strone aby jedynie powstała i prezentowała treści zrobiłbym to każdym innym sposobem ponieważ temat danych w bazach stał się dla mnie czymś od czego zamiierzam trzymać się jak najdalej, jednak ma ona powstać abym jak najwięcej sie nauczył podczas jej tworzenia a materiały jej zaprezentowane również sie przydadzą. Także proszę o pomoc
komentarz 1 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)

Nie bardzo wiem o co  chodzi. Możesz po kolei każdy klucz (pole) wyświetlić gdzie tylko chcesz.

 Zakładając asocjacyjną tablicę,ew klucze numeryczne
<div class='mag'>
echo $wynik['twoje pole']
</div>

Jak zamierzasz coś pisać w php to sql cię nie ominie, to jest jedna z podstawowych części języka skryptowego operującego na danych.

Np możesz zrobić coś takiego jeżeli chodzi o wyświetlanie.

Wybierasz z bazy to co chcesz, np wszystkie postacie armii czarnego skorpiona :)

$wynik= tutaj masz  macierz z bazy.

Teraz po prostu odpalasz pętlę foreach ($wynik as $ twojaWartosc) {jakiś div czy tabelka czy cokolwiek tam sobie chcesz a w środku wartość $twojaWartosc['nazwa']} i w taki sposób tworzysz za jednym razem wszystkie swoje postaci dotyczące maga.

 

 

 

0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez Kamil Stoksik Początkujący (490 p.)

tutaj jest to co udało mi się do tej pory zrobić jako drobna prezentacja tego co chce zrobić nie ma oczywiście większości danych gdyż nie wiedziałem jak je wprowadzać:

http://www.mojepages.xorg.pl/#

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 261 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 350 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2020 w PHP przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...