• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tryb Responsywny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
418 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w HTML i CSS przez Majki Obywatel (1,410 p.)

Witam dlaczego w trybie responsywnym w przeglądarce mimo, że ustawiłem, iż poniżej 780 px szerokości obraz ma się zmieniać to kiedy sprawdzam w trybie reponsywnym ( bo normalnie jak zmniejszę ekran ręcznie myszką to @media działają) to nic się nie zmienia?

1.

2.

 

3.

Efekt powinien wyglądać tak:

Ten layout jest z poradnika internetowago z tym, że zamiast float left i right ja użyłem flexboxa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
To oczywiście nie ma żadnego związku. Dodaj np: background-color: red; do body w media i zobacz czy reaguje.

Możliwe, że zmiana położenia nie jest powodowana przez media, ale np natywnym zachowaniem elementów.
komentarz 14 czerwca 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)

Nie jest spowodowana natywmnym zachowaniem tylko tym że tak to ustawiłem w @media queries

@media(max-width: 760px)
{
    header
    {
        flex-direction: column;
    }
    header h1
    {
       padding-left: 12px;
       
    }
    .slider
    {
        text-align: center;
        padding-left: 80px;
        padding-bottom: 80px;
        padding-top: 40px;
    }
    
    .photo
    {
       width: 500px; 
    }
    .email
    {
        flex-direction: column;
        text-align: center; 
        padding-top: 0
    }

Zmartwiło mnie to bo np. pobrałem sobię stronę oryginalną z poradnika i ona się zmienia także w trybie responsywnym ( z tym że jeszcze raz, są znaczne różnice ponieważ ja nie wzorowałem się na jego kodzie tylko na wyglądzie, wyszła mi identyczna, nawet media działają ale jak ręcznie zniejszę u niego http://www.traversymedia.com/download... media działają także w trybie responsywnym kiedy zmniejszasz)

komentarz 14 czerwca 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)

Nie jest spowodowana natywmnym zachowaniem tylko tym że tak to ustawiłem w @media queries

Czyli zachowują się tak jak chciałeś. To w czym problem?

komentarz 14 czerwca 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Bardzo się cieszę, że zachowują się tak jak chciałem z tym, że jak bym kiedyś chciał zobaczyć jak strona wygląda na innych urządzeniach to boję się, że tryb responsywny mi nie pomoże. np. mam laptopa a chciałbym zobaczyć jak wygląda na większych ekranach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 502 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2017 w HTML i CSS przez Kazuhiro Użytkownik (910 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 585 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w HTML i CSS przez Miko Obywatel (1,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...