• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przeglądarka w terminalu - jaki język i biblioteki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
143 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w C i C++ przez evill Początkujący (260 p.)
Witam

Chcę stworzyć prostą przeglądarkę wyświetlającą kod HTML strony w terminalu. Docelowo program będzie przetwarzał dane ze strony. Problemem jest to że strony nie można odświeżać, ponieważ kod jest tworzony dynamicznie za pomocą PHP. Jaki język i bibliotekę wybrać, aby to zrealizować? Dotychczasowe przykłady jakie znalazłem działały na zasadzie jednorazowego pobierania kodu i odświeżania strony.

Pozdrawiam

Kamil
komentarz 14 czerwca 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Problemem jest to że strony nie można odświeżać, ponieważ kod jest tworzony dynamicznie za pomocą PHP.

WTF?! Rozwiń myśl.

komentarz 14 czerwca 2018 przez evill Początkujący (260 p.)

Źle to ująłem, chodzi mi o to że treść jest tworzona dynamicznie, po odświeżeniu zostanie zamieniona na inną

komentarz 14 czerwca 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A to jakiś problem, że treść strony się zmienia?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2018 przez evill Początkujący (260 p.)
Program ma zczytywać odpowiedzi z czatu, jeżeli strona zostanie odświeżona treść zniknie
komentarz 14 czerwca 2018 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Zawsze możesz zapisywać sobie pobraną treść czatu smiley

komentarz 14 czerwca 2018 przez evill Początkujący (260 p.)
Tak właśnie chciałem zrobić, "wyłuskać" treść z diva, ale nie wiem jak to zrobić nie odświeżając strony
komentarz 15 czerwca 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
To może zamiast wydłubywać treść ze strony HTML, przeanalizuj jej kod i zobacz, w jaki sposób dodawane są nowe wiadomości (zapewne skrypty JS, AJAX itp.). Być może da się w prosty sposób bezpośrednio z serwera odbierać wiadomości.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 541 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 845 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...