• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie stron internetowych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
272 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w HTML i CSS przez damian23415 Użytkownik (890 p.)
Mam kilka pytań odnośnie jak wygląda tworzenie stron internetowych w obecnych czasach:

1. Jeśli dostanę zlecenie mogę bez problemu zrobić to na gotowych szablonach Wordpress?

2. Jeśli klient ma określone wymagania i żaden z motywów Wordpress nie spełnia oczekiwań klienta to jak stworzyć taką stronę, tzn. piszemy normalnie html/css/js i później przerabiamy ją na szablon Wordpress?

3. Jeśli działamy na własną rękę to poza samą stroną i jej wyglądem html/css/js do naszych zadań należy wykonanie strony back-end? Tzn. php itp. nie orientuje się dokładnie jak to wygląda ponieważ back-endem nigdy się nie interesowałem.

Czy może tworzenie stron w 2018 roku wygląda całkiem inaczej? Chodzi mi o zlecenia prywatne, nie o pracę w korporacji, która stawia określone wymogi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Wszystko zależy od ustaleń z klientem. Jeśli jednak robisz je samodzielnie to wg mnie nie ma sensu do tak prostych back-endów brać kogoś dodatkowego i dzielić pieniążki, to najczęściej jest jakaś prosta baza danych, formularz itp.

Stronki możesz robić na szablonach WP albo stawiać w ogóle od zera czy to na WP czy gdziekolwiek indziej, albo bez cms, wszystko zależy od ustaleń.

Dzisiaj webówka to nie tylko proste stronki ale również aplikacje SPA i tych na gotowcach za bardzo nie postawisz choć są tu również systemy jak sugarCRM itp.

Nie wiem jednak czy na samych prostych stronkach faktycznie ujedziesz jak policzyć podatki, koszty itp. Wydaje mi się, że lepiej uderzać w apki SPA gdzie budżety są zupełnie inne.

Co do modyfikacji szablonów w WP to musisz znać choćby podstawy PHP bo na tym stoi WP ale w sumie wielkiej wiedzy z php nie potrzeba, żeby pomodyfikować szablony, do tego dochodzi oczywiście poznanie API WP.
komentarz 14 czerwca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Tomek czy Ty lubisz Sugara? Pod względem funkcjonalnym, fakt, jest bardzo rozbudowany. Ale od strony devowej to jeden z najgorszych systemów jakie widziałem. Zarówno pod kątem architektury i bezpieczeństwa, jak i wydajności. laugh

komentarz 14 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie, kiedyś miałem jedną przymiarkę do sugara ale koniec końców temat umarł, a ja nie płakałem bo jakoś w ogóle PHP mi nie leży... żyję w świecie, gdzie istnieje tylko JS :P

Słyszałem opinie, że jest masa gotowych funkcjonalności w sugar ale nie wiem jak to dokładnie wygląda w praktyce.

Aktualnie siedzę w Angular 5/6 i jestem jak na razie zadowolony, a do back-endu używam node albo chmury, zależy co potrzeba. Miałem też małą przygodę z React ale jakoś Angular mi bardziej odpowiada (nie mówcie Comandeerowi :P ).
komentarz 14 czerwca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Moim backendowym okiem Vue rządzi.
komentarz 14 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Moim backendowym okiem Vue rządzi.

VUE to zło... bo go nie znam :p

a tak serio to wydaje mi się,że jest sporo miejsca dla każdej technologii... Spotkałem się parę razy z opiniami, że react/vue to dla prostszych apek a angular bardziej enterprice ale jak pogadać z wyznawcą reacta to powie odwrotnie :D

zresztą to tak na prawdę żadna różnica, przestawienie się z React na Angular itp. to jest chwila, tym bardziej, że w całej trójce dokumentacje są bardzo dobre jak również wsparcie SO itp.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 670 wizyt
pytanie zadane 23 września 2018 w HTML i CSS przez Kubax Początkujący (430 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 297 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2018 w Offtop przez Majki Obywatel (1,410 p.)

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...