• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jedno wejście Mini Jack, użycie przejściówki i próba mikrofonu i słuchawek

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,518 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Jakub Górny Nowicjusz (140 p.)

Od razu na start powiem, że jestem dość zielony w tym temacie i być może jest to jakiś mój głupi błąd.

Otóż w moim laptopie znajduje się jedno wejście Mini Jack. Jako że mój sprzęt ma słaby wbudowany mikrofon, postanowiłem zamówić nowy. Fakt faktem że posiadam jednego Mini Jacka, a na co dzień korzystam ze słuchawek to dodatkowo zakupiłem przejściówkę. Jednak.. Po podłączeniu przejściówki z mikrofonem i słuchawkami automatycznie sprzęt nie wybiera mi co jest czym, tylko każę mi samemu podjąć decyzję... Otwiera się Menadżer Realtek i prosi o wybór czy jest to mikrofon, czy słuchawki czy też inne badziewie. Tylko z tym że mogę zaznaczyć jedną opcję.

Szukałem po różnych forach, ale nigdzie nie spotkałem się z tym problemem,  Proszę o  szybką pomoc.

komentarz 15 czerwca 2018 przez Jakub Górny Nowicjusz (140 p.)
Ehh... okej dzięki za wyjaśnienie sprawy.

I jeszczę jedno.. czy kupno przejściówki rozdzielającej gniazdo 4pinowe w 100% będzie skuteczne?
komentarz 15 czerwca 2018 przez Jakub Górny Nowicjusz (140 p.)
I czy mógłbyś dać mi przykładową przejściówkę która powinna zadziałać ?
komentarz 15 czerwca 2018 przez Jakub Górny Nowicjusz (140 p.)

@Secrus, na innym forum znalazłem inną sprawę, ale sedno było podobne i tam wspomnieli o "karcie dzwiękowej" czy takie coś by pomogło ?

komentarz 15 czerwca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jeśli chodzi o przejściówki, które powinny działać to każda. Jedank jak już pisałem, jest z tym różnie. Karty dźwiękowe na USB są podobno ok, ale słyszałem, że na to trzeba wydać blisko 100 zł zeby być w pełni zadowolonym z rezultatów
komentarz 15 czerwca 2018 przez Jakub Górny Nowicjusz (140 p.)
Dobra, dzięki. Pójdę do sklepu ze sprzętem i poproszę ich o dobranie "sprawnej" przejściówki... Nie ma sensu kupować nowych i testować.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 czerwca 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Bo wydaje mi się że pewnie masz wejscie jacka tylko na 3 piny - czyli tylko prawy, lewy i masa (a nie na 4 piny -czyli prawy, lewy, masa i mikrofon )co wtedy pozwala podpiąć na raz tylko jedno urządzenie.

Dlatego komputer pyta się czy masz zamiar sygnał wysyłać do słuchawek czy ma sygnał odbierać(nasłuchiwać) od mikrofonu.
komentarz 14 czerwca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Według zdjęć i specyfikacji jest to gniazdo combojack czyli na 4piny. Szukałbym raczej problemu w przejściówce.
komentarz 14 czerwca 2018 przez Jakub Górny Nowicjusz (140 p.)
Nie wiem ilu mam pinowy i na obecną chwilę nie jestem w stanie tego określić. Ale gdyby okazało się jednak, że mam ten 3 pinowy, to to znaczy, że nie jestem w stanie używać obu użądzeń na raz i nic na to nie poradzę ?
komentarz 14 czerwca 2018 przez Jakub Górny Nowicjusz (140 p.)
tylko z tym że nawet gdy podłączam przejściówkę do laptopa z tymi dwoma użądzeniami to i tak wyskakuje mi Realtek i prosi o wybranie jednego sprzętu..

Co do przejściówki to mogę sprawdzić, bo posiadam dwie, ale to dopiero w niedzielę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 132 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez NeeqRR Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez TapQu Użytkownik (540 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...