• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arkusz E14 - dlaczego po użyciu float:left znika stopka?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
741 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2018 w Egzaminy zawodowe przez xtomek99 Nowicjusz (160 p.)

Cześć. Rozwiązuję sobie ten oto arkusz:

 

http://egzamin-e14.blogspot.com/2017/10/arkusz-e14-01-1706.html

 

Na początku zrobiłem szkielet strony w html czyli cztery bloki, baner, stopka i panele lewy i prawy. Zabrałem się za CSS i zrobiłem wszysto wg instrukcji. Jednak po zrobieniu każdy element był nad sobą, więc stwierdziłem że należy użyć float.

Po wpisaniu float:right; w stylach css panelu prawego jest coś takiego.

naturalnym kolejnym krokiem wydaje się być wpisanie float:left; w css panelu lewego, tak by oba te panele były obok siebie, a nad nimi baner, pod nimi stopka. Gdy jednak to robię, z niewiadomych przyczyn stopka całkowicie znika i jest niewidoczna.

 

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

komentarz 8 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Polecam przerzucić się na flexa: https://css-tricks.com/snippets/css/a-guide-to-flexbox/

Dużo przyjemniej ustawia się cały layout.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2018 przez xtomek99 Nowicjusz (160 p.)
Okej, już działa

 

Jakby kogoś interesowało rozwiązanie - dopisałem atrybut clear:both; w css stopki.
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2018 przez toffik93 Bywalec (2,820 p.)
Z mojej strony taka informacja:

Jeśli chcemy, aby divy układały się obok siebie, to musimy w pliku CSS dopisać właściwość float:left; .

Jeśli chcemy, aby divy układały się pod sobą, to musimy w pliku CSS dopisać właściwość clear:both; .

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 781 wizyt
pytanie zadane 22 września 2018 w HTML i CSS przez lach Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 257 wizyt

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,601 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...