• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# i tworzenie gier

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
8,877 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2018 w C# przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Witam, mam zamiar zrobić grę w unity a więc na początek mam zamiar zacząć nauczyć się języka C#. Jednak nie do końca rozumiem jak potem wykorzystuje się C# w grach. Jak np. w grach wykorzystuje się zmienne, polecenie if itp. Może ktoś wytłumaczyć ?
komentarz 12 czerwca 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
To tak samo jak z pisaniem w języku angielskim. Chcesz pisać esseye. No spoko. Ale najpierw musisz znać słownictwo.
komentarz 12 czerwca 2018 przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Wiadomo, ale bardzij chodziło mi o to jak używamy tych funkcji. Chodzi o małe przykłady.
komentarz 12 czerwca 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
To tak jak byś zapytał jak używamy słowa informacja. - pytanie troche bez sensu.

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2018 przez matmati2003 Użytkownik (620 p.)

Cześć od jakiegoś czasu uczę się c# i przerobiłem podstawy unity. Jeśli chcesz mogę się z tobą skontaktować i pomóc ci zrozumieć niektóre zagadnienia. Jeśli chcesz odpisz mi w komentarzu wink

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Cześć, bez nauki się nie obejdzie :-)

Zerknij na tego bloga: mWin

M.

0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Przykład:

Robisz FPSa. Gracz strzela z broni. Pętlą, dla każdego pocisku, sprawdzasz (if) czy pocisk trafił w jakiś ważny obiekt czy nie.

Taki najprostszy przykład, który mi przyszedł do głowy. Jeśli ktoś siedzi w gamedev i właśnie stracił wiarę w ludzkość to bardzo przepraszam :)
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
zmienne
no w grach masz różne obiekty, np postacie, statystyki, przedmioty

if
no musisz sprawdzać czy wartości zmiennych są takie czy trzeba
przykładowo jeśli ilość pieniędzy bohatera jest większa niż wartość przedmiotu, trzeba zmień kolor przycisku do kupowania i umożliwić kupowanie

pętle
wszędzie gdzie trzeba zrobić coś ileś razy, albo do momentu kiedy...
przykładowo próbuj połączyć się z serwerem do momentu aż się połączysz
albo wyświetl wszystkie przedmioty jakie pobrałeś, przecież nie będziesz pisał wyświetlania każdego przedmiotu w np ekwipunku ręcznie

to takie podstawowe przykłady
warto zapoznać się jeszcze z OOP, dziedziczenie hermetyzacja i polimorfizm są bardzo przydatne
co do abstrakcji jest wartościowa, ale już później, nie próbujmy nauczyć się wszystkiego na raz
warto najpierw naklepać troche kodu żeby zrozumieć dlaczego chcesz to poprawiać
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Wiesz najpierw naucz się dobrze C#. Zrozum podejście obiektowe a później zacznij bawić się Unity. W unity masz np. jakieś sprity i każdy ten sprit albo inaczej element gry to tak jak by obiekt. Znając programowanie obiektowe temu obiektowi z świata gry możesz przypisać prędkość, zmieniać ją. Prędkość poruszania się to cecha tego obiektu, postaci z gry. Oczywiście to jeden z przykładów.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2018 przez Oskar F. Użytkownik (620 p.)

Prosty przykład z if

public int hp;
void update()
{
	if(hp<=0)
	{
	 Destroy(gameObject);
	}
}

W tym przypadku mamy zmienną hp są to punkty zdrowia np wroga lub bohatera. jest to taka pętla która wykonuje się z każdą klatką gry. if posłużył ma jak sędzia sprawdza on czy hp jest mniejsze lub równe 0 jeżeli tak usuwa on obiekt z gry. Natomiast zmienna int przchowuje ilość hp w pamięci ram do której posiadasz bardzą szybki dostęp i można z nią robić różne operacje metmatyczne.

Tak wiem nie ma sensu dawać tego do void upadte tylko przy zetknięciu z np pociskiem

0 głosów
odpowiedź 29 października 2023 przez canzi Nowicjusz (140 p.)
i jak poszło bo sam mam z tym problem?
1
komentarz 29 października 2023 przez overcq Pasjonat (21,540 p.)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,242 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2018 w C i C++ przez Maciek Strączek Nowicjusz (210 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 430 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2020 w C# przez NieMamPomyslu Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...