• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk zamiast napędu w laptopie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
997 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez kevin Mądrala (5,010 p.)
edycja 13 czerwca 2018 przez kevin
Witam! Posiadam laptopa hp 250 g5 i mam pytanie czy jest możliwość wyjęcia napędu dvd  i zamiast niego włożenie dysku 2.5 albo hdd albo ssd ? Dodam że tam jest inne wejście niż na dysk jest troche węższe. Posiadam dysk goodram cx 300 ssd do niego jest wejście sata3, więc albo to jest sata2 albo sata. Pytanie tylko o przejściówkę bo trochę mnie to dziwi bo zawsze myślałem że sata3 jest w 100% zgodne z poprzednimi wersjami a tutaj już jest inne gniazdo ( węższe ). Kolejna sprawa to jak wykręcę napęd DVD to będę miał dziurę z boku laptopa, gdzie mam szukać zaślepek na dvd-rom ?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2018 przez hugenota Użytkownik (680 p.)

Cześć,

Jak najbardziej jest taka możliwość, tylko musisz się liczyć z tym, że dysk SSD będzie działał trochę wolniej.

Przejściówka nazywa się HDD Caddy Case, zaślepki są w zestawie.

Przykładowo: Caddy Case 

Najlepiej jeśli masz HDD w laptopie to załóż do tego urządzenia, a SSD w oryginalne miejsce dysku. Wtedy nie powinno być ograniczeń w prędkości. 

komentarz 13 czerwca 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Ale zaraz jeżeli dysk ssd wsadzę w miejsce tam gdzie był dysk hdd to czemu może działać trochę wolniej ?

Zastanawia mnie fakt jak bardzo zwolni dysk ssd jeżeli włożę go w miejsce dvd-romu, czy taki ssd w tym miejscu dalej będzie szybszy od hdd w tym miejscu ?
1
komentarz 13 czerwca 2018 przez hugenota Użytkownik (680 p.)

@hugenota,

Jak włożysz SSD w miejsce HDD to nie będzie wolniej

Ta obudowa na dysk ma SATA III , więc to zależy tylko od złącza SATA w laptopie (tego od DVD). Nie ma sensu kombinować, jak zamienisz to tak jak mówiłem masz pewność, że nie stracisz na prędkości SSD. 

Odnośnie ostatniego pytania, tak powinien być szybszy

 

 

komentarz 13 czerwca 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Dla przykładu http://allegro.pl/uniwersalna-kieszen-na-sata-12-7-mm-ssd-hdd-caddy-i7308679740.html#thumb/1 jest jakaś gwarancja że taki uniwersaly case nie będzie zostawiał dużych dziur jeżeli nie będzie idealnie pasował do starego dvd-romu ?
1
komentarz 14 czerwca 2018 przez hugenota Użytkownik (680 p.)
Tak tą zaślepkę plastikową ściągasz z napędu i zakładasz na tą kieszeń i wszystko powinno pasować

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 380 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Łobin Nowicjusz (180 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 392 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...