• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekierowywanie portów a publiczny serwer.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
179 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

Witam.

Staram się napisać coś w rodzaju chatu, do pewnych potrzeb. Będzie to chat klient-serwer. Ja serwer a pewna osoba klient. Nie będzie to w LAN'ie. W zasadzie nie wiem nic o tej drugiej osobie, ale jest mi to potrzebne. Kiedy szukałem informacji na temat jak udostępnić serwer w sieci, to znalazłem informacje, ze trzeba jedynie ustawić odpowiednio przekierowywanie portów, jednakże ja nie mam takiej możliwości (aż zacząłem przeklinać ze złości indecision), mam jedynie coś co.. w zasadzie nie wiem co to jest (https://imgur.com/a/isPXS25). To teraz pytanie. Jak inne programy, komunikatory komunikują się z serwerem? Co musiałbym zrobić, żeby upublicznić ten serwer napisany w C++, żeby ta osoba po drugiej stronie z klientem mogła się połączyć i ze mną pisać?

 

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Przede wszystkim należy się upewnić czy Twój dostawca internetu udostępnia Tobie  takowy publiczny adres IP czy też tylko posiadasz prywatny adres.

Druga sprawa nie każdy dostawca oferuje taką usługę a jak już to za opłatą miesięczną.

Swoją drogą zda się tutaj serwer VPS i napisanie strony pod forum czy też użycie Teamspeak 3 udostępniając Adres w internecie czy tez klientowi jak chcecie sobie porozmawiać.
komentarz 13 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie chcemy sobie porozmawiać. Ten klient i serwer zapewniały specjalnie warunki do chatowania. WebDev to nie moja działka więc strony nie napiszę.

I mam pytanie. Piszesz o tym prywatnym i publicznym IP. To oznacza, że ten niby publiczny adres który mogę zobaczyć na np. Whatsmyip.com tak naprawdę jest prywatny?

A jeśli chodzi o usuługę. Mam się pytać konkretnie o Port Forwarding?
komentarz 13 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Tak to ten adres ale jest on przeznaczony ogólnoe dla całem twojej sieci a nie konkretnie na adres ip Twojego komputera Zapytaj sie odrazu o konkret czy dostawca oferuje publiczne adresy jeśli tak to dopytaj się Czy można kupić taką usługe .
komentarz 13 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Wiem, że tyczy się on całej mojej sieci, dlatego chcę ten PortForwarding, z którego najwidoczniej nici.
komentarz 14 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Ale no właśnie. Skoro jest on publiczny, to po co mam się pytać o ten publiczny adres mojego ISP?
komentarz 14 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
edycja 14 czerwca 2018 przez Absum
Bo to jest adres Twojego routera a nie laptopa naprzykład.Router zawsze musi mieć adres IP publiczny by wogóle można bylo sie z nim komunikować w internecie.
komentarz 14 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Wiem o tym, ale nie o to mi chodzi. Pisałem wcześniej, że po to jest mi właśnie port forwarding, żeby przekierować na 192.168.1.22 pod port 55055

Ale pytałem się, czy pytać konkretnie o port forwarding, a ty odpowiedziałeś, żebym pytał o publiczne IP które mam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 8 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Robson04 Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 431 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Tonowiec Nowicjusz (170 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...