• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak naprawić mikrofon w telefonie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
20,790 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2018 w Urządzenia mobilne przez Przemko Giszczyński Początkujący (380 p.)
Jak naprawić mikrofon w telefonie?

Jak rozmawiam przez telefon to muszę rozmawiać na głośnomówiącym. Jeśli chce rozmawiać normalnie to nikt mnie nie słyszy. Nagrania video z normalnego aparatu dosyć normalnie wychwytuje mój głos, tylko lekko coś w tle bzyczy czy coś, ale to nie przeszkadza. Jeśli chce nagrać coś na dyktafon messengerowy to słabo mnie słychać. Na nagraniu video poprzez messenger w ogóle nie słychać co mówię. Dyktafon w telefonie działa dosyć dobrze i bez zarzutów, słychać mnie na nim dobrze. Mam komórkę Xiaomi Redmi 4X. Czy mogę naprawić to jakoś sam, czy lepiej zanieść do specjalisty? Ponad to ostatnio byłem z bratem i przez to, że palił fajki to mój telefon prześmierdł. Trochę go wyczyściłem i mogłem przez pewien czas rozmawiać normalnie przez komórkę i mikronów działał idealnie. Jednak tego samego dnia przestał znowu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Przede wszystkim spróbuj (przedmuchać ?) wejście mikrofonu upewniając się czy nie ma tam żadnych paprochów czy innego świństwa co mógł by ten mikrofon zatkać,druga sprawa jeśli ta pierwsza nie poskutkowała to Hard Reset telefonu,możliwe że coś się w systemie wysypało lub doszło do namieszania w ustawieniach,telefon jest nowy na rynku bo aż z roku 2017r to wątpię by doszło do mechanicznego uszkodzenia mikrofonu,ale wszystko się może zdarzyć.

W razie pytań to pisz śmiało.
komentarz 13 czerwca 2018 przez Przemko Giszczyński Początkujący (380 p.)
Zrobiłem format komórki i nadal przy rozmowach z kimś muszę rozmawiać przez głośnomówiący.
komentarz 13 czerwca 2018 przez Przemko Giszczyński Początkujący (380 p.)

@Absum Co prawda teraz mam juz tylko problemy ze snapem i muszę rozmawiać przez głośnomówiący, ale jednak nie wiem, jak to naprawić. Może należy porządnie przedmuchać czymś, np. suszarką. Tak samo na snapie, jak poprzez zwykłą rozmowę telefoniczną w ogóle mnie nie słychać. 

1
komentarz 13 czerwca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
edycja 13 czerwca 2018 przez Absum
Suszarka tu Ci nic nie da

Znajdz wejscie mikrofonu i igłą delikatnie wydłub syf z otworu jeśli jest zatkany i sprezonym powietrzem go potraktowac lub ciśnieniem z ust :p

Ps.W nowszych telefonach występują 2 mikrofony a niekiedy 3 i każdy  co inny program może używać jednego bądz drugiego mikrofonu

W tym przypadku  jak rozmawiasz przez telefon może być zatkany właśnie ten mikrofon którego on właśnie używa.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,646 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 161 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2020 w Urządzenia mobilne przez milyy Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 113 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2020 w Urządzenia mobilne przez Bloody12297 Nowicjusz (120 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...