• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie Visual Studio z Serwerem MySQL na Ubuntu Serwer 16.04

Object Storage Arubacloud
0 głosów
455 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2018 w SQL, bazy danych przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)

Od pewnego czasu borykam się z problemem połączenia aplikacji VisualStudio z bazą danych, którą utworzyłem na serwerze MySQL na maszynie wirtualnej, na systemie operacyjnym Ubuntu 16.04 LTS.

Maszyna (wirtualna): karty sieciowe (NAT,Bridged, Host-Only, Internal), usługi (ssh, apache2, php7.0, mysql, phpmyadmin).

Jest widoczność maszyn względem siebie (pingi w obie strony działają na karcie Host-Only (IP: 192.168.56.101)).

login do bazy to: root, a hasło zaq12wsx, natomiast baza z którą chce się komunikować to pops.

Nie jestem w stanie znaleźć jak powinno wyglądać pole "Nazwa Serwera", lub ConnectionString w aplikacji WPF. Nie jestem biegły w bazach danych, a dopiero zaczynam przygodę, jedyne póki co eksperymentowałem, to operacje na tym mini serwerze bazodanowym od microsoftu, który można dołożyć do projektu.

Póki co tak wygląda formularz, który wypełniłem:



Jeżeli chodzi o firewall windowsa, to próbowałem na włączonym i wyłączonym, ale i tak jest ustawione tunelowanie na adresie 192.168.56.101, więc nie powinien się o nic czepiać. Bardzo proszę o pomoc w ułożeniu tej linijki, jeżeli potrzeba więcej zdjęć z maszyny, czy VS2017 to postaram się wrzucić tak szybko jak to możliwe.

 

Jeszcze screen z phpmyadmin:

 

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 czerwca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Musisz zmienić tryb uwietrzlnia na Uwietrzlniane Programu Mysql.
komentarz 12 czerwca 2018 przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)
w opcjach VS, czy na serwerze? EDIT: Niewazne, glupie pytanie
komentarz 12 czerwca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)

W opcjach Vs frown

komentarz 12 czerwca 2018 przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)

 

Niestety wciąż lipa

komentarz 12 czerwca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)

Tak jak na obrazku: 

komentarz 12 czerwca 2018 przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)

Odświerzanie nic nie daje, to mam pod tym comboboxem, testowałem na na SQL Server

 

Tutaj jest ten pierwszy pasek:

 

 

Może jeszcze napisze co instalowałem dokładnie na Ubuntu:

apache2

php7.0

libapache2-mod-php7.0

mysql

phpmyadmin

tree

poszedł upgrade i update

 

jedyne co zmieniłem to w index.php dopisałem phpinfo()

komentarz 12 czerwca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
komentarz 12 czerwca 2018 przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)

Niestety nawet to zawiodło, nie jest w stanie nawiązać połączenia:

 

komentarz 12 czerwca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)

Spróbuj tego:

komentarz 12 czerwca 2018 przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)

Tak wygląda konfiguracja, jeżeli chodzi o to, karty są dokładnie w takiej kolejności jak w poście

 

 

komentarz 12 czerwca 2018 przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)
Chciałem też bardzo podziękować za poświęcony aktualnie czas w próbie pomocy rozwiązania zagwostki

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 593 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Grzegorzko Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,099 wizyt
pytanie zadane 8 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Corvette 653 Początkujący (400 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...