• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mac OS - reinstalacja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
375 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez systemXYZ Początkujący (290 p.)

Halo Halo Halo Pasja Informatyki !

 

mały problem mam z reinstalacją systemu Mac OS. Krótko mówiąc, mac był troszkę zaniedbany i chyba jakiś virus przeszedł mi Kasperskyego .... mniejsza o to !

Postanowilem postawic system na nowo. Przy rozruchu cmd + R i w Disk Utility usunąłem wszystko. Pamietam, ze jak jakis czas temu robilem reinstalacje to tez sie przy tym trochę męczyłem, ale tym razem nie dość, że nie pamiętam jak to zrobić to jeszcze mam błędy przy First Aid. Ktoś coś pokieruje ?

 

łapcie z tego jeszcze dwie foty.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2018 przez niezalogowany
Musisz zaznaczyć APPLE SSD SMO128... i tam spartycjonować na jedną wielką partycje Macintosh HD w systemie plików APFS

 

Nie możesz sformatować aktualnej partycji bo kontener APFS jest zamontowany
komentarz 12 czerwca 2018 przez systemXYZ Początkujący (290 p.)

hmmm okay !

chyba zrozumiałem, ale w takim razie przy próbie utworzenia partycji mam coś takiego. Próbowałem więc utworzyć partycję w systemie plików APFS (Case-sensitive), ale wywala "An internal state error occurred"

Przy zwykłym APFS przyciski do utworzenia jak widać na zdjęciu są disabled

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 245 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 299 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez ProjectMat30 Początkujący (320 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 98 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez ProjectMat30 Początkujący (320 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...