• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podkręcanie chłodzenia w laptopie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,336 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2015 w Offtop przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)

Witam! Od pewnego czasu (prawie od zawsze), mój laptop strasznie grzeje. Powietrze, które ma wylatywać z otworu chłodzenia jest prawie nie odczuwalne. Chciałem go rozkręcić i wyczyścić, lecz śrubki są krzywo po przykręcane i nie da się ich odkręcić (no nie ogarniam, kręcę, kręcę i nic... Próbowałem lekko podważyć i dalej nic... ;-;) Zaś te, które dało się odkręcić nie dały odczepić pokrywy laptopa (czego można było się domyśleć, ale wolałem sprawdzić...). Dzisiaj kiedy odpaliłem laptopa i spojrzałem na wiatraczek, to miałem wrażenie, że się w ogóle nie rusza (chodź słychać, że coś tam się rusza, lecz żadne powietrze nie wychodzi z tamtąd). Czasem laptop dochodzi do takich temperatur, że się wyłącza. Nawet monitor przy ciemmnych kolorach (np. jak odpalę stronę z czarnym backgroundem) zaczyna wariować, bo pokazują się jakieś białe kreski jakby szarzył czy coś, tylko kreskami. Myślę, że to od tych temperatur.


Ale przechodząc do meritum sprawy, to czy podkręcanie chłodzenia (tego wiatraczka) jest bezpieczne i jak to zrobić?

 

PC: HP Pavilion G7

System: Windows 7 Home Premium 64bit

Procek: AMD E2-3000M APU with Radeon(tm) HD Graphics 1.80 Ghz

Karta Graficzna: wydaje mi się, że Radeon(tm) HD Graphics zintegrowana z procesorem. ;)

 

PS. Z góry thx! ;D

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
wybrane 29 czerwca 2015 przez jegor377
 
Najlepsza
kolor nie ma nic do rzeczy, znajdz filmik jak rozkrecaja ten model lub podobny i terz tak zrub kup paste lub taśme w zalerzności co tam masz i wymień poza tym masz podstawke?

chłodnia nie da sie podkrecic możesz wyczyścić(polecam regularnie wydmuchać z kurzu) albo wymienić wiatrak.

też mam hp tylko ze stary model przegrzewanie to w nim nomalka ale jak wydmucham to działa normalnie.
komentarz 29 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
no nie mam podstawki... :/ A ile kosztuje taka pasta mniej więcej? :/
komentarz 29 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
komentarz 29 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
łeee, to tanie (jak na taki wkurwiający problem), tyle, że ja nie mam pojęcia jak to się nakłada, ale zobaczę w necie jeszcze, w każdym bądź dzięki! :)
komentarz 29 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)

https://www.youtube.com/watch?v=UaH4GLDHgms jak rozebrać

pasta dla ciebie za 19zl.

nie bój sie rozkrecic tylko nic na siłę jak nietrzeba.

komentarz 29 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
już rozkręcałem, ale pokrywa nie zchodziła.. :/

 

PS. dzięki obczaję! ;)
+1 głos
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
a nie lepiej kupić podstawkę chłodzącą niż robić to w tak drastyczny sposób :P?
komentarz 29 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
a to na serio coś da? xD
komentarz 29 czerwca 2015 przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
z pewnoscia wiecej niz jakies podkrecanie
komentarz 29 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
spoko, obczaje to:)
komentarz 29 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
sory mały missclick
komentarz 29 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
spok              :)
+1 głos
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Ja kiedyś tak miałem z moją Toshiba Satelite A300 1T2. Strzałem w dziesiątkę okazało się zaprowadzenie komputera do serwisu, w którym wyciągnięto CAŁY kłak  kurzu, a także wymieniono pasty chłodzące :d
komentarz 29 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
ile im dałeś za to hajsu?:)
komentarz 29 czerwca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Szczeże to średnio pamiętam. Coś koło 50-100 zł. Ale w cenie była także wymiana uszkodzonego wejścia USB
komentarz 29 czerwca 2015 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
a spoko                                      :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 341 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 452 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
pytanie zadane 23 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Kazzmir Nowicjusz (120 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...