• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy mam jakieś szansę na politechnike wrocławską, jeśli

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,038 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez misiu2731 Nowicjusz (200 p.)
Witajcie, mam problem, jestem w klasie drugiej technikum, myślę powoli o studiach lecz mam problem. Mam rozszerzony Polski oraz Wos, jestem na kierunku Organizacji Reklamy i chciałbym po szkole technicznej na Politechnikę, ale czy mam szansę dostać się bez matury z fizyki, ale z maturą z matmy na podstawie?

Chciałbym jeszcze dodać, że od października chce jeździć na studium talent

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Gdybym był na Twoim miejscu, nie myślałbym o studiach tylko ostro uczyłbym się programować już teraz tak aby zaraz po maturze móc zaprezentować potencjalnemu pracodawcy ładne portfolio.
1
komentarz 11 czerwca 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Serio. Gdybym w wieku 17 lat wiedział to co teraz to byłbym przeszczęśliwy bo nie popełniłbym błędu pójścia na studia i moje życie potoczyłoby się znacznie lepiej. Dlaczego Ty zakładasz, że bez studiów nie dostaniesz dobrej pracy? A mało jest programistów bez studiów? Jest sporo i niektórzy bardzo dobrzy.
komentarz 11 czerwca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Niestety ale taki stereotyp 
Szkoła od samych początków próbuje nauczyć że tylko szkoła sie liczy 

Ostatnio nauczyciel stwierdził (po tym jak zarzuciłem że technikum prawie wcale nie uczy) że mamy bardzo dobry poziom, bo zdawalność egzaminów ok 90%, więc uczymy bardzo dobrze 

A jak zapytałem co daje ten papier, stwierdził że wielu uczniów po nim pracuje w zawodzie
Jak zapytałem jakim... no jakieś składanie komputerów, jakaś pomoc IT w firmach jak sie uda, ale rok temu mieliśmy przypadek ucznia, który został programistą!!

No tyle lat nauki i taki poziom, to nie jest zbyt dobry poziom względem nauki w domu, gdzie praktycznie po tygodniu umiesz wystarczająco do egzaminu (ewentualnie 2-3tyg)

Ale zapytałem że skoro edukacja uczy tak wolno, to poco iść na studia
Odpowiedź - bo bez studiów nie dostaniesz stanowiska kierowniczego w instytucji

Tak to już jest, jak programistów uczą osoby które z programowaniem miały kontakt jedynie w szkole i w domu -> robiąc projekty szkolne 

+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Studium Talent na 5.5 da Ci studia, ale na wydziale Matmatyki lub Podstawowch Problemów Techniki.

Inaczej musisz przystąpić do normalnej rekrutacji, gdzie bez matury z matmy rozszrzonej się nie dostaniesz. Protipem jest jeszcze zdawanie matury rozszerzonej z informatyki, która da Ci sporo punktów, jeśli ładnie ją napiszesz. Wtedy matma podstawa +informatyka rozszerzona + studium talent powinny dać Ci sznase na dostanie się ;)

Oczywiście do rozszerzenia z matmy przyjdź choćby po punkty z ABCD.
komentarz 11 czerwca 2018 przez misiu2731 Nowicjusz (200 p.)
Co bym musiał umieć na rozszerzonej informatyce?
komentarz 11 czerwca 2018 przez niezalogowany
Przejrzyj sobie zeszłoroczne i tegoroczne arkusze, nie jest niesamowicie skomplikowana, głównie algorytmika
komentarz 11 czerwca 2018 przez misiu2731 Nowicjusz (200 p.)

Dzięki wink

komentarz 11 czerwca 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
wg. mnie jak już o rozszerzoną maturę chodzi  to ja raczej bym postawił na matmę - liczy się ona mocno na studia, a poza tym zdecydowanie spotkasz się z nią na wszystkich kierunkach technicznych i na większości to właśnie matmy nie zdaje najwięcej osób, a informatyka jest raczej tłumaczona od zera więc będzie łatwiej nadrobić
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Sprawdź sobie ostatnie progi punktowe. Na stronie PWr masz kalkulatory, wypełnij i sprawdź ile punktów zdobędziesz i porównaj z wymaganiami. Generalnie bez rozszerzonej matematyki może być ciężko.
komentarz 11 czerwca 2018 przez misiu2731 Nowicjusz (200 p.)
Nawet jak zdam studium talent na maks punktów?
komentarz 11 czerwca 2018 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)

Link 2 minuty szukania a wcześniej nie widziałem że coś takiego istnieje :D

komentarz 11 czerwca 2018 przez misiu2731 Nowicjusz (200 p.)
To mam jakieś szanse, czy nie
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez paweljumper Obywatel (1,260 p.)
Nawet nie powiedziałeś na jaki kierunek chciałbyś się dostać, ale na informatyke bez rozszerzonej matematyki/informatyki na pewno się nie dostaniesz, musisz sobie wybrać jakiś przedmiot punktowany tam.
Jeśli jesteś w drugiej klasie technikum to jeśli weźmiesz się już teraz do nauki np. 5-10 h tygodniowo, w trzeciej 10h, a później w 4 klasie 20h to bez problemu nawet >90% będziesz miał, wystarczy chcieć :)
komentarz 11 czerwca 2018 przez misiu2731 Nowicjusz (200 p.)
Tylko nie wiem jak zacząć naukę matmy rozszerzonej
komentarz 19 czerwca 2018 przez paweljumper Obywatel (1,260 p.)
Matemaks kurs a później jakieś repetytorium, zresztą takich pytań na necie jest mnóstwo a odpowiedź jedna.
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

2. Na dowolny kierunek studiów Wydziału Podstawowych Problemów Techniki oraz Wydziału Matematyki, na podstawie złożonych dokumentów, będzie przyjęty laureat konkursu Studium Talent, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską, który zakończył konkurs, z matematyki lub/i fizyki z wynikiem co najmniej bardzo dobrym.

 3. Laureatowi konkursu Studium Talent, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską, który rekrutuje się w roku zdawania jego matury, ubiegającemu się o przyjęcie na dowolny kierunek studiów, do liczby M albo F(1), we wskaźniku rekrutacyjnym, o którym mowa w p. 3.3 Warunków i trybu rekrutacji na studia wyższe w Politechnice Wrocławskiej dodaje się odpowiednio z matematyki albo z fizyki: 30 punktów – dla laureata, który zakończył konkurs z wynikiem dostatecznym lub dostatecznym plus, 40 punktów – dla laureata, który zakończył konkurs z wynikiem dobrym lub dobrym plus, 50 punktów – dla laureata, który zakończył konkurs z wynikiem bardzo dobrym lub celującym.

...

cały dokument jest tutaj więc na te dwa wydziały o których mowa w podpunkcie 2 się spokojnie dostaniesz (na maturę nawet nie popatrzą, byleby była), na resztę może być problem, bo mimo że będziesz miał te ekstra punkty to nie zmienia to faktu że z matematyką podstawową chcesz się dostać na studia gdzie przelicznik zależy od matmy i innych technicznych rzeczy a polski (rozszerzony) i wos nikogo nie interesuje (tak nawiasem mówiąc fajny przelicznik masz tu + poszukaj sobie progi z poprzednich lat i wszystko będzie jasne).

Odrębną rzeczą jest fakt, że z matmą podstawową, bez fizyki, bez informatyki, bez chemii rzucasz się na studia techniczne gdzie są praktycznie tylko te rzeczy, więc nie żebym w Ciebie nie wierzył, ale najprawdopodobniej pierwszego semestru to ty tam nie przetrwasz...

Więc masz dwie opcje - zastanów się dlaczego chcesz iść na tą politechnikę (+ na jaki / jakie kierunki) i albo zrezygnuj i ucz się tego polskiego i wosu, albo na poważnie  podejdź do przedmiotów które liczą się przy rekrutacji i z którymi zetkniesz się na studiach, masz jeszcze sporo czasu, do matury rozszerzonej z matmy też radził bym podejść - nawet jak dostaniesz np. 20% to zawsze parę punkcików zgarniesz i możesz ogarnąć jakieś podstawy jakiegoś innego przedmiotu który będzie na studiach (nie sprecyzowałeś na co idziesz, ale tak ogólnie to informatyką nie przejmuj się aż tak bo jest ona od podstaw tłumaczona praktycznie wszędzie, za to jakaś fizyka czy chemia - tu już obycie się przydaje), a co do wosu i polskiego to się zastanów po co ci to.

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2018 przez misiu2731 Nowicjusz (200 p.)
Mam jeszcze pytanie, czy na polibudzie patrzą na oceny z przedmiotów zawodowych?
komentarz 12 czerwca 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Mam jeszcze pytanie, czy tu umiesz używać wyszukiwarki? Bo serio, pół godziny szperania na stroni uczelni i byś znał odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Proszę, tutaj zasady liczenia punktów wg. matury OKE

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 2,762 wizyt
+5 głosów
5 odpowiedzi 5,739 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 522 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...