• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Pierwszy język

Object Storage Arubacloud
0 głosów
255 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2018 w HTML i CSS przez BecConN Początkujący (310 p.)
zamknięte 11 czerwca 2018 przez BecConN
Witam czy nauka języka HTML będzie dobrym wstępem do przygody z programowaniem?
komentarz zamknięcia: Temat wyczerpany
komentarz 11 czerwca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Takich pytan bylo z 10 tylko w ciagu ostatnich miesiecy. Poszukaj troxhe. Nie ma sensu odpowiadac 10 raz na to samo pytanie w tak niewielkim odstepie czasu.
komentarz 11 czerwca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

@BecConN,

http://jaki-jezyk-programowania.pl

Ps. Zła kategoria

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Witam,

Od razu odpowiem, że nie. Oczywiście jeśli chcesz robić strony internetowe to ten język jest niezbędny, ale nie jest to dobry wstęp do programowania. A to dlatego, że HTML nie jest językiem programowania. Jeśli szukasz jakiegoś języka na początek polecam C++ albo C#. Ja zaczynałem batchem a następnie PHP i było ok, ale teraz wolałbym najpierw zrobić porządne podstawy. Wracając do HTMLa: on służy do umieszczania elementów na stronie internetowej i nie ma podstawowych funkcji, jakie mają języki programowania. Np. instrukcja if else, pętle, zmienne itd... więc jest to język opisowy i niewiele ma wspólnego z programowaniem.
–1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Niekoniecznie. Zależy co chcesz programować (gry strony internerowe, czy aplikacje)

Ja polecam ci podstawy C++ od .p Mirosława Zelenta ( na youtubie to Kanał Pasja Informatyki ) tam poznasz jak łączyć kod, jakie są pojęcia, to co pomoże w zrozumieniu całej teorii. Sam C++ nadaje się do pisania gier/aplikacji.

Jeśli chcesz uczyć się tworzenia stron internetowych to ucz się w takiej kolejności: HTML (najważniejszy składnik, bez niego ani rusz!) , CSS (wygląd strony), JavaScript (animacje strony, jakieś przesuwane zdjęcia), PHP (do jakiś logowań).

 

Jak chcesz się uczyć pisać gry to polecam C# i w Unity (jak ogarniesz, niestety ja mam za mało lat i mój mózg wybucha...)

Jak aplikacje okienkowe typu quizy, to polecam ci C++ i Borland 10.2 albo QT (chociaż ja wolę Borlanda)

 

Myślę ,że moja wypowiedź była bardzo wyczerpująca, w razie pytań proszę pytać :)
–1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A ja polecę Ci JavaScript, bo jest lepszy od C++ :P

a tak na serio to podejdź do problemu od innej strony - pomyśl co chciałbyś robić, apki desktopowe, gierki, strony www itp. i poszukaj artykułów pod hasłem "jaki język programowania do ...". Wiele zagadnień jest takich samych lub podobnych w wielu językach jak sama idea zmiennych, pętli, instrukcji warunkowych, funkcji (choć tu już nie do końca jest to samo) itp.

Pomyśl więc jakiego typu programowanie by Cię interesowało i daj znać to pomożemy dobrać odpowiedni język na początek.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 344 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...