• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Początki z programowaniem.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
408 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Inne języki przez BecConN Początkujący (310 p.)
zamknięte 11 czerwca 2018 przez BecConN
Witam nazywam się Dawid.

Obecnie posiadam 18 lat .

Od młodych lat bardzo interesowało mnie całokształt programowania i pracy z nimi.

Zaczynałem przygode z komputerami mając lat 14 wtedy to zaczęły się moje przygody.

Zaczynając od podstaw czyli z czego składa sie komputer (karta graficzna,płyta główna,pamięć ram ,zasilacz itd.)

Zaczynałem rozumiec mechanike jak to wszystko ze sobą gra.

Potem zabrałem sie za systemy operacyjne

Windows 7 ,Linux

Zapoznałem sie z ich mechaniką i zasadą działania

Przystałem przy Linuxie tam poznałem pierwsze komendy w konsoli

Idąc za tym bawiłem sie trochę kupując hosting i tworząc wlasne strony internetowe na gotowych szablonach

Dużo bawiłem sie przy romach kernelach bootloaderach jeśli chodzi o jednostki mobilne

Ogólnie rzecz biorąc od zawsze czułem potrzebe poznawania i integrowania się z dziedziną i informatyki

Wracając,streściłem wam troche jak to u mnie było nie mam pojecia czy tak robicie ale to mój pierwszy post i nie miejcie mi tego za złe.

Chciałbym zacząć nauke programowania na poważnie zamienić marzenia w rzeczywistość

Wiem że wazne jest to czego chcę sie chwycić by móc mieć motywacje i iść w to.

Moje pytanie do was jest proste od czego ja jako osoba ma rozpocząć nauke czytałem że python czy c++ ?

Ale co wy o tym sądzicie co by było dla mnie najlepsze

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!
komentarz zamknięcia: Temat wyczerpany
6
komentarz 11 czerwca 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Przede wszystkim naucz sie formatowac tekst zgodnie ze standardami. To tez przyda Ci sie w programowaniu.
komentarz 11 czerwca 2018 przez BecConN Początkujący (310 p.)
Umieć potrafię sądziłem że będzie bardziej przejrzyście.Myliłem się poprawione
komentarz 11 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Potrafić potrafię byłoby chyba lepsze

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Wybacz takich pytań już było wiele. Jeśli będziesz chciał to znajdziesz wiele porad.

Z mojej strony:

Python
komentarz 10 czerwca 2018 przez BecConN Początkujący (310 p.)
Tak wiem czytałem wiele wątków ale nie potrafiłem znaleść niczego dla siebie ponieważ temat odchodził od moich oczekiwań co do dalszego toku konwersacji danego tematu
komentarz 11 czerwca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Wydaje mi się, że tamte tematy jednak spełniały Twoje oczekiwania, bo nikt nie powie Ci "słuchaj zacznij od tego, bo to będzie dla Ciebie najlepsze. 100% pewności!".

Ludzie zaczynają od różnych języków, a po jakimś czasie je zmieniają i to nie jest nic złego. Jest naprawdę mnóstwo podobnych tutaj pytań i polecam je przeczytać.

A jak poświęcisz na Pythona 3 miesiące i okaże się, że Cię wkuur... no denerwuje to przesiądź się na Ruby, albo JS, albo C++. Życia jeszcze trochę masz przed sobą ;)
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Język dobierz do tego co chcesz zrobić.

Aplikacje mobilne:

    -iOS - Swift

    -Android - Kotlin (ew Java)

Backend:

    Praktycznie każdy język, najpopularniejsze to C# z ASP.NET, Java z Spring, PHP(cały), Python z Django/Flask

Frontend:

Javascript i HTML+CSS

Appki desktopowe:

C#, Java, Python(tkinter), ew C++

Gry:

C++

 

PS Przeformatuj tekst na normalne ułożenie do lewej, bo 1. wygląda jak ogłoszenie, 2. ciężko się to czyta
komentarz 11 czerwca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Dodam tylko, że lista powyżej jest orientacyjna, jakby się uprzeć to można wszystko pisać w C, ale wskazałem te, które widuje się najczęściej i są dość proste do podanego zastosowania
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)

Bezsensowne jest zadawanie takich pytań jak: "Który język programowania na początek przygody z programowaniem".

Kiedyś ludzie byli rozbici na 2 obozy:

  • Ci co proponowali C++
  • Ci co proponowali Turbo Pascala

To jest coś typu: "Somsiad dysel lepszy, mniej pali. Wiem bo mam".

Teraz każdy zaproponuje co innego.... A wiesz dlaczego? Bo każdy język programowania jest dobry tylko musisz wiedzieć co chcesz zrobić.

Usiądź w domu i pomyśl w czym chcesz siedzieć a następnie poczytaj jakie języki do czego się nadają i jazda. Tyle filozofii.

Z mojej strony powiem Ci tyle że w c++ to się raczej zniechęcisz szybciej niż cokolwiek sensownego napiszesz. Python dużo lepszy ale żeby znaleźć ogarnięty tutorial trzeba szukać po angielskiej stronie internetu.

 

Jak chcesz to jeszcze miły i przyjemny jest javascript oraz php.

Ja wyznaję zasadę taką żeby złapać bakcyla na punkcie kodowania trzeba zacząć od języka w którym można dość szybko zbudować coś konkretnego ponieważ rosną morale i człowiek czuje się wspaniale, że coś fajnego stworzył.

W konsolowych programach nie osiągniesz takiego samozadowolenia. Pamiętam, że ja osobiście zaczynałem od c++ i kilkanaście razy odchodziłem i wracałem do programowania. Wkurzały mnie po prostu programy pisane w konsoli. Potem mając gdzieś 20 lat zacząłem się ogarniać i od tego czasu nie było ani jednej przerwy, bo zmieniłem język i wszystko zaczęło składać do w kupę.

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez BecConN Początkujący (310 p.)
Interesuje mnie pisanie skryptów ktore zbierają dane z klawiatury i zapisujac je w pliku i wysylając na serwer

Jaki jezyk sie do tego sprawdzi?
komentarz 11 czerwca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
przywrócone 11 czerwca 2018 przez Mariusz08
Widzę keylogger? Do tego to Python.
komentarz 11 czerwca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
sam keylogger w Pythonie to ~10 linijek, wysłanie na serwer mniej więcej tyle samo
komentarz 11 czerwca 2018 przez BecConN Początkujący (310 p.)
Tak to sie  nazywa facowo :p

Ale nie chce być źle kojarzony  bo taki keylogger jest.A i tez nie wiem jak forum na takie rzeczy reaguje.

Odnośnie pythona czy pozwoli mi on na napisanie skryptów bardziej skąplikowanych?
komentarz 11 czerwca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Odnośnie pythona czy pozwoli mi on na napisanie skryptów bardziej skąplikowanych?

Tak. 

Podobne pytania

+3 głosów
7 odpowiedzi 888 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2016 w Inne języki przez Hubsonek Nowicjusz (150 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez itqz Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...