• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Maya czy Blender

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,131 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Grafika i multimedia przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
otagowane ponownie 10 czerwca 2018 przez Hipolit Roszkowski
Co lepsze do tworzenia grafik 3D do gry komputerowej?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Nie znam się na grafice komputerowej, więc proszę mi tu nie komentować.

Kolega proponuje blendera
+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2018 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)
Tu musisz sam zdecydować.

Blender jest darmowy, ma wielką bazę poradników i bardzo aktywną społeczność.

Maya jest płatna i jest standardem w większych firmach tworzących gry komputerowe.

Oba programy mają podobne możliwości (powiedziałbym nawet, że Blender większe), ale Maya jest płatna i popularna w firmach, a Blender darmowy i popularny wśród amatorów, ludzi uczących się grafiki 3D i małych firmach.

Więc jak pisałem wcześniej... ty decyduj ;)

 

PS.

Ja polecam Blendera
+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2018 przez Kurogami12 Bywalec (2,610 p.)
Osobiście polecam Blendera bo tak naprawdę jak czytałem, to blender ma bardzo wysoki potencjał. Jeśli dodatkowo wydasz pare groszy na płatne addony to może dorównać i 3dsmax'owi, więc osobiście stawiałbym na blendera. Jednak jeśli masz Maya to też dobrze znać ten program (chociażby i ze względu na jego popularność w firmach). Chociaż szczerze mówiąc wydaje mi się, że jeśli zaczynasz się uczyć, to lepiej będzie skorzystać z blendera. Po dokładnym opanowaniu tego programu będziesz w stanie robić w nim solidne modele wraz z teksturami, animacje, grafiki i oczywiście dzięki temu z czasem zrobisz sobie świetne portfolio. Poza tym jest równie duża szansa na 3dsMax jak i na Maye, a wiadomo - jeśli opanujesz jeden program, opanowanie drugiego przyjdzie Ci tylko łatwiej ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,014 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Grafika i multimedia przez Dziobi Początkujący (490 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 562 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...