• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Gimp - ver.2.10.2 - zna ktoś to "cudo"?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
668 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2018 w Grafika i multimedia przez 10parys10 Początkujący (360 p.)
zamknięte 9 czerwca 2018 przez 10parys10
Wczoraj go zainstalowałem ze str. org. Chcę przerobić rys. na przeźroczysty (np.jpg albo bmp na png). Wstawiłem tło alfa, wywaliłem stare i chce zapisać jako .png a "on" nic. Zero reakcji. Wogóle niema takich rozszerzeń w zestawie. Trzeba go jakos skonfigurować, czy to może wersja płatna? A może to jakie "G"?. Szukać czegoś innego?
komentarz zamknięcia: rozwi

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2018 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Klikasz "zapisz jako", czy "wyeksportuj jako"? smiley

Myślę, że druga opcja pomoże.

komentarz 9 czerwca 2018 przez 10parys10 Początkujący (360 p.)
Były różne warianty...i taki i taki....a ta "cholera" nic. Niema w zestawie .png tylko jakieś .xcf

Jest na dole zakładka(przy wyeksportuj): wybierz plik wg. rozszerzenia - ale nie działa -Jakieś "G" :(
komentarz 9 czerwca 2018 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Plik -> wyeksportuj jako -> i wpisujesz nazwa.png (tak z palca i nadal nie działa?)

.xcf zapisz sobie jako kopię zapasową, gdybyś chciał coś potem poprawić ;)

komentarz 9 czerwca 2018 przez 10parys10 Początkujący (360 p.)

@MateuszB,

było i z palca. Wczoraj coś zapisał ale dzisiaj juz nie działa

 

komentarz 9 czerwca 2018 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Otwórz ten program od nowa i wrzuć jakiś normalny obrazek, np. zdjęcie i spróbuj wyeksportować, zapisuje? Wtedy może nie chce Ci zapisać, bo coś z warstwami namieszałeś.

Jeśli nadal nic, to nie wiem. Nigdy do tej pory nie miałem z tym programem żadnych problemów. Może w najnowszej wersji zdarzają się jeszcze jakieś błędy. wink

komentarz 9 czerwca 2018 przez 10parys10 Początkujący (360 p.)
ok zobacze

Tylko czemu w zestawie niema min. .png? nie mówiąc o innych Wogóle dużo zakładek nie działa;( Może trzeba jakieś hasło?
komentarz 9 czerwca 2018 przez 10parys10 Początkujący (360 p.)
ni grzyba

Wywale to i zainstaluję starszą wersje. Potrzebuje przepoczwarzyć bmp na png

dzięki za poświecony czas nad gniotem :)
komentarz 9 czerwca 2018 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
edycja 14 czerwca 2018 przez Chess

Wejdź w "C:/", następnie kliknij w widok->opcje->widok i odznacz to: "ukryj rozszerzenia znanych typów plików" i zaznacz: "Pokaż ukryte foldery, pliki i dyski". Następnie sprawdź ten zapisany plik, czy jest pod nazwą: x.png, czy może x.png.xcf lub czy ma jakiekolwiek inne rozszerzenie.

https://docs.gimp.org/en/gimp-images-out.html

Gimp_export_png_dialog

Może te opcje zaznacz, co są na tej powyższej grafice.

komentarz 9 czerwca 2018 przez 10parys10 Początkujący (360 p.)
ok, pokazuje mi rozszerzenia. W tym Gimpie nic nowego. W plik->otwórz mam różne, które otwiera, ale zapisać już "nienada"
+1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2018 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
edycja 9 czerwca 2018 przez Chess
https://www.youtube.com/watch?v=xLSoF3dhrEY

W Gimp jest chyba opcja wyeksportuj jako .png, czy coś takiego, spróbuj tej opcji. Musisz "powiedzieć" programowi, żeby zachował te opcje po zapisaniu, bo teraz najprawdopodobniej przy zapisywaniu wybierasz nie tę opcję i program ("nie widzi", że chcesz ten format pliku z przezroczystością) po prostu nie zapisuje tego z przezroczystością.

Wejdź w dokumentację Gimp'a:

https://docs.gimp.org/en/gimp-export-dialog.html

Wszystko jest opisane pod tym link'iem:

https://docs.gimp.org/en/gimp-using-web-transparency.html

Tutaj masz spis treści:

https://docs.gimp.org/en/
komentarz 9 czerwca 2018 przez 10parys10 Początkujący (360 p.)
mam win7

Tak sobie myśle, że chyba instalacja była niepełna. Wytnę tą wersje i zainstaluję 2.8, jak nie będzie niespodzianek to potem zainstaluję 2.10.2
komentarz 9 czerwca 2018 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Jeśli rzeczywiście coś poszło nie tak z instalacją to wejdź w aplikacje i funkcje i kliknij napraw + restart komputera.
komentarz 9 czerwca 2018 przez 10parys10 Początkujący (360 p.)
Tak jak myślałem.2.8 chodzi. Przy instalacji się pyta o powiązania (dałem wszystkie). W 2.10. się nie pytał, zobacze jeszcze raz;).Mam wersje 32-bit, ale to chyba niema znaczenia (podobno)

Dzięki.

ps.Gdzie się daje łapki dogóry?
komentarz 9 czerwca 2018 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

updownvote

Naciskając na te trójkąty można dać plusa lub minus'a (łapka w górę/dół).

komentarz 9 czerwca 2018 przez 10parys10 Początkujący (360 p.)
ok

juz znalazłem

dzieki

Podobne pytania

+3 głosów
10 odpowiedzi 1,166 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 276 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2021 w Grafika i multimedia przez norbertc Początkujący (410 p.)

92,563 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...