• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zarabianie na pisaniu skryptów

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,171 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)
edycja 9 czerwca 2018 przez Filipotyk
Od razu mówię, jak wybrałem złą kategorię to proszę mnie poprawić. Cześć, kończę siódmą. klasy(wiem młody jestem i nie chce komentarzy tego typu: "Za młody jesteś na zarabianie") i chciałbym zarobić trochę pieniędzy na pisaniu skryptów. Najbardziej umiem Node.js i Express. Umiem też C++(z obiektowym gorzej). HTML, CSS na poziomie średnim(tyle co od Zelenta). A kompletnie nie znam się na tym, jak zarabiać na skryptach. Czy ktoś mi może pomóc? Dodam, że wypłata może być w BitCoinach

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Wiem, że ludzie zlecają pisanie jakichś małych programów / aplikacji. Często projektów na studia, bo im sie nie chce :D. Sprawdziłem właśnie i za jedno zlecenie dostaniesz tak ~150 zł. Konkretnej strony nie podam, bo sam wygooglowałem "zlecenia dla programistów" i "zlecenia programistyczne". Polecam Tobie zrobić to samo.
komentarz 9 czerwca 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tylko jak zobaczylem u Zelenta, to mysle, ze jednak warto zaktualizowac swoja wiedze i szukac na FB. Na grupach znajdziesz wielu studentow, ktorzy zaplaca za napisane programu, ale jednak to nie musi byc wiedza podstawowa. A co do samego zarabiania, to nie jestem pewien, bo nie mieszkam w pl. Ale musisz sie dowiedziec, czy jako uczen musisz sie rozliczac itd
+2 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Możesz zacząć tworzyć szablony stron internetowych i potem je sprzedawać - na takich platformach jak np. WrapBootstrap.

Możesz też zacząć pisać skrypty w Express czy Node.js, potem je sprzedawać, bądź pisać na zamówienie.

Jednak jedna rzecz jest bardzo ważna - portfolio. Jeśli ktoś będzie chciał zamówić u Ciebie skrypt czy całą stronę, będzie chciał zobaczyć Twoje wcześniejsze realizacje, więc zrealizuj kilka projektów, zrób portfolio (w między czasie oczywiście cały czas ulepszasz swoje umiejętności) i wtedy zacznij myśleć o pisaniu projektów/skryptów komercyjnie (takie jest moje zdanie).

 

Pzdr
+1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2018 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Polecam strony:

https://themeforest.net/ - sklep z szablonami html, bootstrap, wordpress itd. jeżeli chcesz się ukierunkować w stronę frontu

https://codecanyon.net/ - sklep z wtyczkami, kodem, skryptami jeżeli idziesz w kierunku backendu/fullstacka
0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2018 przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)

Serio, nie wiedziałem, że będzie aż tyle pożytecznych odpowiedzi. Myślałem, że będzie najwięcej tego typu: „Najpierw skończ studia, a dopiero potem o tym myśl”. Teraz się zastanawiam jaką odpowiedź wybrać jako najlepsząlaugh.  Naprawdę dziękujęlaugh.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Sysiunia Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 347 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Offtop przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 461 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...