• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór laptopa - ankieta [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
786 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
Witam, w przeciągu najbliższych tygodni zamierzam kupić laptopa. Będzie on służył do

-głównie programowanie (Android Studio, bazy danych, back-end oraz C++ itp.)

-amatorskie tworzenie grafik i obróbka zdjęć w np. GIMP

-nie gram w gry, więc świetna karta graficzna nie jest potrzebna

-zamierzam zasmakować na nim Linuxa (Ubuntu), dodam iż nie miałem jeszcze do czynienia z tym systemem więc wolę kupić sprzęt z Windowsem a Linuxa zainstalować jako drugi system

-laptop będzie używany trochę w domu, trochę poza nim więc zależy mi na dobrej jakości wynkonania

 

 

Po sporym rozeznaniu wybrałem następujące 3 modele:

-Lenovo Thinkpad e580    I7 - 8850U / 256GB SSD / 512GB HDD 7200 rpm / AMD RADEON RX 550 / 16GB RAM  https://digitmedia.pl/product/lenovo-thinkpad-e580/variation/20KS001RPB5H16

-Asus Vivobook Pro 15 N580VD    I7 - 7700HQ / 256GB SSD / 1TB HDD 5300 rpm / GTX 1050 + Intel HD Graphics 630 / 16GB RAM  https://www.x-kom.pl/p/425004-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580vd-i7-7700-16-2561tb-win10p.html#specification

-Acer Aspire 7   I7 - 8750H / 256GB SSD / 1TB HDD 5200 rpm / GTX 1050Ti + Intel UHD Graphics 630 / 16 GB RAM  https://www.x-kom.pl/p/425077-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i7-8750h-16g-2561000-win10-gtx1050ti-fhd.html#specification

Który waszym zdaniem będzie najlepszy do przedstawionych wyżej zadań? Jeśli macie inne propozycje laptopów w tym przedziale cenowym (do 5000zł) to również jestem otwarty :)
Możliwe odpowiedzi:
Lenovo Thinkpad e580 (2 głosów, 33%)
Asus Vivobook pro 15 (0 głosów)
Acer Aspire 7 (4 głosów, 67%)
komentarz 9 czerwca 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Troche mocne laptopy jak na nic wymagajacego. HDD pewnie tez bedziesz pozniej zmienial na SSD, bo sa szybsze i mniej podatne na uszkodzenia. Jak dla mnie pisales laptopy, ktore spelniaja te wymagania. Ja programuje na acer aspire i3, 8gb z zintergrowana karta i: pisze kod w Visual, Atom, CLion z gcc, mam tez Android Studio, mam nawet blender, chociaz poki co tylko sie bawilem, ale starcza bez problrmu. A no i dzialam na SSD 256GB na M2 + bede kupowal ssd na kolejny system.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2018 przez Maciej Belica Użytkownik (700 p.)
Zastanów się czy na pewno potrzebujesz wydać tyle pieniędzy :D Lenovo od lat ma coraz gorszą opinie i mało kto pozytywnie wyraża się na temat nowych modeli tej marki zwłaszcza jeżeli to nie jest Thinkpad z serii "T". Acer chyba nigdy nie miał dobrej opinii, Asus podobnie. Za 5000 mógłbyś mieć fajny poleasingowy sprzęt topowych producentów np. Dell, HP, Lenovo (z serii Thinkpad T) do tego monitor dodatkowy do pracy w domu, stacje dokującą, a i tak została by Ci jeszcze połowa tej kwoty, którą chcesz wydać. W końcu kiedy piszesz o dobrej jakości wykonania to właśnie biznesowy sprzęt jest najlepiej wykonany i robiony po to żeby wytrzymać nawet najcięższe warunki. Popatrz np. na to:

https://laurem.pl/product-pol-1976-HP-840-G1-i5-4300U-FHD-8GB-240GB-SSD-WIN-10-HOME.html -> Jeden z lepszych dokonań HPka, obudowa magnezowo-aluminiowa, fajne parametry wystarczające do tego co potrzebujesz, a w tym sklepie widzę, że dodatkowo za niewielkie pieniądze. Może więc lepiej zainwestować w coś takiego i resztę kasy wydać na coś innego np. wycieczkę.

No albo coś takiego (sam na takim pracuje): https://amso.pl/product-pol-33057-Dell-e7440-Intel-i5-4300U-8GB-120GB-SSD-1920x1080-Windows-10-Home.html -> Chyba nie znam lepszego ultrabooka, wygoda pracy, dobra bateria, cichy. Aż się z pracy nie chce wychodzić :D
0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Do Twoich wymagań wybrane laptopty to spory overkill. Po co Ci taki potwór do programowania, GIMPA i przeglądarki. Tym bardziej, że będziesz go gdzieś nosił. No chyba, że cena nie gra roli :P
komentarz 9 czerwca 2018 przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
Może i troszkę overkill, ale chcę żeby był to zakup na conajmniej kilka lat. Poza tym lepszy sprzęt to lepszy komfort pracy więc skoro budżet pozwala to czemu nie :)
0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2018 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)

Zgadzam się z tym co napisali juz inni. Nie widzę sensu w takim laptopie. Acer który prowadzi w ankiecie ma Geforca który jest kompletnie bez sensu. Dużo lepiej było by zamontować duży i szybki dysk na M.2 i pozbyć się starego HDD.

Programisci zazwyczaj pracują na dwóch monitorach, warto wiec o nim pomysleć. Monitor + szybki dysk mogą bardzo poprawi twój komfort.

 

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 9 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Arek04 Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
pytanie zadane 7 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Arek04 Użytkownik (700 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 415 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez monika15.123 Nowicjusz (130 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...