• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie serwerów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
174 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez deeep1029 Nowicjusz (150 p.)
Mam pytanie. Czy da się jakoś połączyć np. 2 serwery w jeden ? Chodzi o to gdy klient próbuje pobrać coś z jednego serwera na którym nie ma tego pliku co chce pobrać klient, serwer automatycznie łączy klienta z drugim serwerem i tam przeszukuje.

Jestem początkujący jak chodzi o sieci komputerowe i serwery.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 czerwca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)
wybrane 9 czerwca 2018 przez deeep1029
 
Najlepsza
Program będący pośrednikiem sprawdza czy plik jest na serwerze A, jeśli jest to go zwraca, a jeśli nie to szuka na serwerze B

Możesz napisać sam albo... nigdy czegoś takiego nie szukałem, ale na 99% już coś takiego jest
komentarz 9 czerwca 2018 przez deeep1029 Nowicjusz (150 p.)
A jak są ogromne serwerownie ? Jak tam klient podłącza się do dobrego serwera na którym są te pliki które potrzebuje ?
komentarz 9 czerwca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)
nie pracowałem z czymś takim, ale ja bym obstawiał baze danych z listą plików

dużo prościej przeszukać dobrze zbudowaną baze niż pliki
pewnie w dyskach w chmurze każdy plik ma swoje id i ścieżke
i szuka się po tym id

pewnie taka baza jest na serwerze do którego się łączysz a on później przekierowuje tam gdzie znajdziesz to, czego szukasz

tak obstawiam, nie pracowałem z czymś takim, ale gdybym miał robić coś takiego, to zrobiłbym to w taki sposób

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 812 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2016 w PHP przez kacperdyba Gaduła (3,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Jakub Świniarski Początkujący (260 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...