• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Fragment strony widzialny tylko przy screen readerze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
113 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w HTML i CSS przez Jarver Użytkownik (820 p.)

Hej :) Mam pytanie bo niby przeczytałem że stosując taki zapis:

.sr-only{	
position:absolute;
left:-10000px;
width:1px;
height:1px;
top:auto;
overflow:hidden;
}

Ukrywam na stronie klase która będzie widoczna tylko dla screen readerów, ale na jakiej zasadzie to właściwie działa? po co to left:-10000px; ten width:1px i height:1px; Co ja mam umieścić w tej klasie ma być to np jakiś tekst poza ekranem który zwykły uzytkownik nie widzi a reader go odczyta? Tak to ma działać?  Proszę o wytłumaczenie/potwierdzenie. I moze jakieś rady odnośnie stosowania tego na stronach. Pozdrawiam Michał.

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 czerwca 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 7 czerwca 2018 przez Jarver
 
Najlepsza

https://a11yproject.com/posts/how-to-hide-content/

Ogólnie takich klas używa się np. jako etykiet dla ikon, czyli w tych miejscach, które dla użytkownika widzącego są oczywiste, ale dla użytkownika niewidomego – niekoniecznie.

komentarz 7 czerwca 2018 przez Jarver Użytkownik (820 p.)
Dzięki za odpowiedź Tomku, jeszcze nie wiem jak działa to SVG, ale jutro z samego rana postaram się to ogarnąć i stosować do tego co piszesz w przytoczonym przez Cb linku :) Choć nie wszystko do mnie, dociera ale jak by co będę pytał w trakcie tu, albo tam ;] Pozdrawiam, dobrej nocki!

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 209 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2020 w HTML i CSS przez Karol Loczeski Użytkownik (820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez dwadolary Gaduła (4,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,238 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez PaulaPapiku Nowicjusz (200 p.)

92,548 zapytań

141,391 odpowiedzi

319,510 komentarzy

61,932 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...