• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowy Linux Mint 19 Beta - warto instalować czy lepiej poczekać na wydanie stabilne ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
786 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Witam!

Czy ktoś wie jak aktualnie ma się najnowsza wersja Linux Mint'a 19 ? Do pobrania jest beta, ale czy ona nie zawiera masy błędów przez które będę żałował że go zainstalowałem ? Nie chcę instalować starszej wersji i np na dwa tygodnie instalować nowego systemu albo robić aktualizację nie wiem czemu tak mam ale uważam że nowy system/wersja = nowy format. W ktoś wie może w jakim czasie ma wyjść wydanie stabline ? Instalował ktoś tą wersję beta ? To czego potrzebuję: baza mysql, apache2, phpstorm, android studio. Podobna wersja 19 ma być mniej zasobożerna niż 18.3, prawda to ? Ktoś ma jakieś info ?
komentarz 7 czerwca 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

(...) ale uważam że nowy system/wersja = nowy format.

Zupełnie niepotrzebnie. To tak na marginesie.

komentarz 7 czerwca 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Wiem :) ale tak jakoś mam :)

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
wybrane 12 czerwca 2018 przez kevin
 
Najlepsza
Ja bym nie bał się wersji beta, jak będziesz mieć błędy to drobne, pamiętajmy że jest to dystrybucja bazująca na ubuntu LTS.

Wersja stabilna będzie pewnie do miesiąca czasu.
+1 głos
odpowiedź 7 czerwca 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A jaka to beta jak w stabilnym wydaniu Archa już są nowsze wersje programów niż w LM 19. Spokojnie można instalować.
+1 głos
odpowiedź 7 czerwca 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Jak się na Mint'a zdecydowałeś to całość konsekwencji także. To dystrybucja bazująca na LTS'ach czyli programach raczej stabilnych i nieco ... "starszych". Do czego się więc spieszysz? Chcesz mieć bardziej świeże aplikacje, poszukaj innej dystrybucji :)
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
I posiadam pierwsze problemy..

1. Phpstorm. Odpalam serwer w konsoli phpstorma i nie mogę go zamknąć wciskając Ctrl+C w poprzedniej wersji minta działało to bez problemu. Tutaj muszę zamknąć sesję konsoli...

2. Synergy, nie działa kopiowanie Ctrl+C Ctrl+V pomiędzy komputerami

3. sudo mount <- montowanie dysku sieciowego nie jest zapamiętywane przy restarcie linuxa. I dysk sieciowy ie wyświetla się w "eksploratorze plików" tak jak w poprzedniej wersji
komentarz 12 czerwca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Sterownik virtualbox guest nie jest jeszcze zgodny z tą wersją linux mint.
komentarz 13 czerwca 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
A którego błędu tyczy się ten sterownik ?
komentarz 13 czerwca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Np. kopiowania między maszyną fizyczną a wirtualną.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,621 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 6,949 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez michh123 Bywalec (2,790 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 563 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez szekiel Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...