• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jaki sposób zaprezentować swoje umiejętności w portfolio ( forma prezentacji )?

0 głosów
149 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w HTML i CSS przez BuxBleed Użytkownik (810 p.)
Cześć, piszę sobie portfolio ( może kiedyś przerobie na bloga ) ogólnie żeby pokazać pracodawcy że się coś robi :)

Nie wiem jaki sposób byłby odpowiedni żeby zaprezentować swoje umiejętności ( języki programowania, technologie jakie znam), najlepiej żeby nie był to jakiś nudny wykres procentowy, bo podejrzewam że słupki nie przekroczyły by 40% jakbym miał szczerze oceniać swoje umiejętności...

Bardzo proszę, dajcie tutaj swoje propozycje, mile widziane snippety z kodem :)
1
komentarz 8 czerwca 2018 przez Wisnia Bywalec (2,760 p.)
Nie wiem jak w innych firmach, ale w tych z którymi ja miałem styczność, wystarczało CV z opisem umiejętności w najprostszej możliwej formie:

Dobra znajomość: Http, JavaScript, MySQL...
Podstawy: Java, TCP/IP

Weź pod uwagę, że osoby które rekrutują zwykle przeglądają setki ofert zanim kogoś znajdą i raczej nie zagłębiają się w wyklikiwanie czegokolwiek gdziekolwiek. A jeśli nawet, to nie jest to coś czego się oczekuje od aplikanta.

Jeśli znasz dobrze Javę a ktoś szuka Javowca, to napisz w CV, że znasz dobrze Javę (plus jakieś frameworki, narzędzia itp). Gwarantuję Ci, że zostaniesz zaproszony na rozmowę i żadne słupki, procenty itp nie będą tu odgrywały roli. Usiądzie z Tobą potencjalny kolega expert, zada kilka pytań z Javy i po 60minutach będzie wiedział, czy chce z Tobą pracować.

CV powinno być zwięzłe, krótkie i trzymać się tematu. Jeśli masz coś czym Chciałbyś się pochwalić to napisz o sobie np. W wolnych czasie robię drony, albo, że uwielbiasz godzinami analizować zawiłe zapytania bazodanowe :D To wystarczy, serio ;-)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 czerwca 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,310 p.)
wybrane 8 czerwca 2018 przez BuxBleed

Najlepsza
Swoje umiejętności zaprezentuj swoją pracą, słupki i wykresy nic nie mówią bo dla jednego znajomość HTML na 80% dla drugiego może oznaczać znajomośc na poziomie 60%. Tylko i wyłącznie twoje projekty.
komentarz 8 czerwca 2018 przez Eimens Maniak (68,520 p.)
No te progress bary to jest jakiś żart :D

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 177 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 447 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w C i C++ przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (154,200 p.)
–4 głosów
3 odpowiedzi 1,388 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w Offtop przez Damian Filipiak Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

62,361 zapytań

108,494 odpowiedzi

226,498 komentarzy

35,434 pasjonatów

Przeglądających: 201
Pasjonatów: 13 Gości: 188

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...