• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Kurs Node.js z MongoDB po Polsku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,178 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w JavaScript przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)
zamknięte 7 czerwca 2018 przez Filipotyk

Cześć, szukam kursu Node.js z MongoDB po Polsku(jak już naprawdę nic nie będzie to może być po angielsku bez skomplikowanego słownictwasmiley). Nie taki jak to, ponieważ tu jest mało treści a dużo przykładów i ogólnie "podstawy podstaw". Z tego korzystam jako "ściągę" jak czegoś zapomnę i chce sobie szybko przypomniećsmiley.

komentarz zamknięcia: .
komentarz 7 czerwca 2018 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)
Szkoda, że tak szybko zamknąłeś pytanie. Jeśli masz zainstalowany npm to ja zainstalowałem i uczyłem się z pakietu learnyoumongodb, który jest aplikacją w konsoli. Potem wyłącznie dokumentacja, która jest dość rozsądnie napisana. Ale wszystkie te źródła są po angielsku, który jest najważniejszym językiem programowania.

Po polsku widziałem tylko książkę "Node.js MongoDB, AngularJS Kompendium wiedzy. I ta książka jest z 2015 roku, pewnie nieco nieaktualna, ale po polsku i można po niej zrozumieć podstawowe koncepcje.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 7 czerwca 2018 przez Filipotyk
 
Najlepsza
Proponuję najlepiej zacząć pisać sobie jakąś małą apkę i po prostu kolejno szukać odpowiedzi na różne problemy, np. jak połączyć się z bazą, jak zainstalować bazę, jak pobrać dane, zapisać itp. itd. To samo z node - jak opalić serwer (najpierw bez frameworka, a z czasem z express, koa itp.), jak wysłać dane do frontu, jak obsługiwać endpointy itp. itd. Wiele razy utkniesz na dłużej szukając po forach, SO, dokumentacji itp. ale nauczysz się pracy właśnie z tymi elementami (a uwierz mi, że przeszukiwanie SO w celu znalezienia dobrej odpowiedzi to wcale nie takie proste... trzeba się nauczyć konkretnie precyzować pytania itp.). A jak czegoś nie będzie na SO to znajdzie się tutaj :P
komentarz 6 czerwca 2018 przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)

Dzięki. Jutro zacznę. I można połączyć robienie projektu z nauką(jak narazie nie mam pomysłu ale to nie ważne, chyba się za bardzo rozgadujecheeky).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,519 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w SQL, bazy danych przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,682 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2017 w PHP przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 523 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2018 w JavaScript przez Venglas Obywatel (1,160 p.)

92,674 zapytań

141,579 odpowiedzi

320,051 komentarzy

62,039 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...