• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Kurs Node.js z MongoDB po Polsku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,160 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w JavaScript przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)
zamknięte 7 czerwca 2018 przez Filipotyk

Cześć, szukam kursu Node.js z MongoDB po Polsku(jak już naprawdę nic nie będzie to może być po angielsku bez skomplikowanego słownictwasmiley). Nie taki jak to, ponieważ tu jest mało treści a dużo przykładów i ogólnie "podstawy podstaw". Z tego korzystam jako "ściągę" jak czegoś zapomnę i chce sobie szybko przypomniećsmiley.

komentarz zamknięcia: .
komentarz 7 czerwca 2018 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)
Szkoda, że tak szybko zamknąłeś pytanie. Jeśli masz zainstalowany npm to ja zainstalowałem i uczyłem się z pakietu learnyoumongodb, który jest aplikacją w konsoli. Potem wyłącznie dokumentacja, która jest dość rozsądnie napisana. Ale wszystkie te źródła są po angielsku, który jest najważniejszym językiem programowania.

Po polsku widziałem tylko książkę "Node.js MongoDB, AngularJS Kompendium wiedzy. I ta książka jest z 2015 roku, pewnie nieco nieaktualna, ale po polsku i można po niej zrozumieć podstawowe koncepcje.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 7 czerwca 2018 przez Filipotyk
 
Najlepsza
Proponuję najlepiej zacząć pisać sobie jakąś małą apkę i po prostu kolejno szukać odpowiedzi na różne problemy, np. jak połączyć się z bazą, jak zainstalować bazę, jak pobrać dane, zapisać itp. itd. To samo z node - jak opalić serwer (najpierw bez frameworka, a z czasem z express, koa itp.), jak wysłać dane do frontu, jak obsługiwać endpointy itp. itd. Wiele razy utkniesz na dłużej szukając po forach, SO, dokumentacji itp. ale nauczysz się pracy właśnie z tymi elementami (a uwierz mi, że przeszukiwanie SO w celu znalezienia dobrej odpowiedzi to wcale nie takie proste... trzeba się nauczyć konkretnie precyzować pytania itp.). A jak czegoś nie będzie na SO to znajdzie się tutaj :P
komentarz 6 czerwca 2018 przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)

Dzięki. Jutro zacznę. I można połączyć robienie projektu z nauką(jak narazie nie mam pomysłu ale to nie ważne, chyba się za bardzo rozgadujecheeky).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,512 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w SQL, bazy danych przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,647 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2017 w PHP przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 511 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2018 w JavaScript przez Venglas Obywatel (1,160 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...