• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Znikanie miejsca na dysku c

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
368 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Hubert1406 Nowicjusz (120 p.)
Czesc !

Mam problem z komputerem ponieważ ostatnio mialem 380gb z 440gb wolnego miejsca na dysku c pamieci po 3 dniach zobaczylem ze gra mi sie zaczela zacinac i wszedlem w dysk a tam bylo ze mam 60gb z 440gb wolnego miejsca i nie wiem co mam zrobic po przez to komputer mi sie spowolnil a mam tylko jedna gre ktora zajmuje 20gb prosze o pomoc

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Przeskanuj dysk pod kątem wirusów. Potem technicznie, np. programem CrystalDiskInfo.
komentarz 6 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Pytanie jedno, do odpowiadającego mam.

Czy plik wymiany się opróżnia?
komentarz 6 czerwca 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Plik wymiany zajmuje stałą przestrzeń na dysku i jego zazwyczaj się nie rusza (tzn. zawsze ma np. 4GB czy jest "pusty" czy "pełny"). Najczęściej jego wielkość jest równa 1.5 wielkości pamięci RAM.
Można go wyłączyć, ale nie jest to zalecane, chyba, że posiada się dysk SSD lub posiadamy małej pojemności dysk.
0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Odpal sobie Disc Cleanup, żeby wywalić zalegające pliki tymczasowe. To może być nawet kilkanaście giga.

Sprawdź ile miejsca jest zarezerwowane na odzyskiwanie systemu.

Wyłącz hibersys i ogranicz pagefile.

Sprawdź które katalogi tak nagle urosły.

Podobne pytania

+5 głosów
4 odpowiedzi 402 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,001 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 369 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...