• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Node.js - stronka CSGO - jak zacząć?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
472 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2018 w JavaScript przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)
Umiem programować w Node.js i planuję zrobić stronkę do CSa i nie wiem jakie packages doinstalować i jak się do tego zabrać. Czy ktoś mi może pomóc???

Planowana nazwa stronki: csgo-chicken.pl

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A co robiłeś już w node? Wszystko zależy od tego na czym chcesz to stawiać, czy bierzesz jakiś framework express, Koa itp.? Pytanie też do czego w ogóle chcesz node, do samego API czy do jakiegoś SSR itp.? Jeśli SSR to na czym robisz front, React, Anguar, Vue ?

Zbyt dużo niewiadomych żeby coś konkretnego podpowiedzieć :)
komentarz 5 czerwca 2018 przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)
przeniesione 5 czerwca 2018 przez Arkadiusz Waluk
Jeśli back-end to umiem(jeśli chodzi o node.js) to Express. Front-end to tylko podstawy takie jak HTML, CSS, JS z JQuery. Jakby co to mogę się czegoś jeszcze douczyć.
komentarz 5 czerwca 2018 przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)

@Tomek Sochacki, A bazy danych to tylko MySQL.

komentarz 5 czerwca 2018 przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)

@Tomek Sochacki, Ogólnie to jestem zielony w te klocki.

komentarz 5 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

a za co Kolego ten downvote???

Baza danych może być MySQL, może każda inna, zależy jak pisałem co dokłanie ma to być - jakiego typu dane chcesz tam trzymać, czy zależy Ci na relacjach między tabelami itd.?

Ogólnie to jestem zielony w te klocki.

Ja to jak najbardziej rozumiem. Musisz tylko sprecyzować co dokładnie ma to być za apka, czego oczekujesz, jakie dane będą trzymane itp. Jeśli jednak mam tu dostawać minusy za to, że chciałem dopytać aby precyzyjniej móc dyskutować o jakiś konkretnych bibliotekach itp. to dziękuję bardzo i do widzenia, niech inni sobie dyskutują.

komentarz 5 czerwca 2018 przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)

@Tomek Sochacki, Ja nie dałem downvote. Nie wiem o co ci chodzi, ale przejdźmy do rzeczy. Na tej stronce na początek będzie coinflip i jackpot. A informacje w MySQL będą gromadzone o informacje skinach na wszelki wypadek jakby strona przestała działać lub coś innego by się stało.

komentarz 5 czerwca 2018 przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)

@Tomek Sochacki, Już długo nie odpowiadasz. Obraziłeś się czy co??? Nie dałem downvote. Dam upvote ok żebyś nie był urażony. Ok???

komentarz 5 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja jestem daleki od obrażania się, nie lubię tylko gdy ktoś daje mi minusa i nie skomentuje dlaczego, jeśli robię jakiś błąd w odpowiedzi (co przecież każdemu się pewnie zdarza) to wypada o tym poinformować żeby poprawić i nie wprowadzać innych w bląd (same minusy, plusy itp. szczerze mówiąc jakoś wielce mnie nie interesują, nie jestem tu dla punktów :)

Wracając jednak do tematu to jeśli w bazie trzymasz tego typu informacje niezmienne to pytanie po co w ogóle baza? A jeśli już to raczej dałbym jakąś nierelacyjną, np. redis albo mongo. Łatwiej obrobisz dane, od razu dostajesz ładny obiekcik JS'owy, ale jak pisałem, jeśli dane się nie zmieniają to może po prostu bez bazy i zapisuj je na sztywno?

Nie znam się na CS i nie wiem czym tam są te coinflip i jackpot. Musiałbyś wg mnie rozpisać sobie tzw. funkcjonalności aplikacji, czyli co dokładnie ma móc robić, np.:

ma mieć logowanie, w logowaniu ma być możliwość rejestracji nowego usera, zalogowania istniejącego, przypomnienia hasła. I tak kolejno wszystko. Gdy to będziesz miał to dopiero zabierz się za dobór technologii - zobaczysz wtedy co gdzie robić, czy potrzebujesz cookis, sesje, bazę, coś do ajaxa itp. itd. Małymi kroczkami bo inaczej się pogubisz.
komentarz 5 czerwca 2018 przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)

@Tomek Sochacki, Node.js wybrałem dla tego, że tam się cały czas coś dzieje i asynchroniczność tu pomaga i w ogóle jak patrzyłem to dużo osób wybiera Node.js do tego typu aplikacji. Logowanie to jest przez Steam. Popatrzę trochę w necie i zobacze co robić i dzięki za radysmiley.

–6 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Podstwą jest express.js reszta zależy od twoich preferencji.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 480 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w JavaScript przez Filipotyk Obywatel (1,280 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 607 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Niglet Nowicjusz (160 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...